Президенти України та РФ планують у середу розпочати переговори щодо газу - єврокомісар з енергетики
Переговорний процес щодо постачань російського газу в Україну буде розширено до рівня глав двох держав, повідомив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.
"Ми вважаємо, що паралельно з цим переговорним процесом уже сьогодні мають розпочатися переговори на найвищому рівні. Сьогодні президенти обох країн планують розпочати переговори", - сказав він у Брюсселі в середу на брифінгу після чергового раунду переговорів на рівні профільних міністрів двох країн і керівників "Газпрому" та "Нафтогазу України" за участю представників Єврокомісії.
Г.Еттінгер зазначив, що успіху цих переговорів має сприяти протокол, який єврокомісія підготувала за підсумками зустрічей, що раніше відбулися, і кроків, уже здійснених переговорними сторонами.
Єврокомісар висловив думку, що обидві сторони готові йти на поступки, хоча визнав необхідність враховувати складну політичну ситуацію, яка загострює пошук компромісу.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
У Генштабі повідомили про ураження об'єкту ППО ворога
15:51, 27.01.2026
Україна та Польща домовилися про збільшення на 20% до кінця квітня потужностей для імпорту газу – Шмигаль
15:21, 27.01.2026
Україна отримає EUR85 млн гранту через ЄБРР для закупівлі газу - Шмигаль
10:02, 27.01.2026
Зеленський: 50 тис. російських втрат на місяць - це оптимальний рівень
20:40, 26.01.2026
Посол Франції про розміщення іноземних військ в Україні: Росія не має права диктувати умови суверенній країні
20:26, 26.01.2026
ОСТАННЄ
Окупанти зайняли Оріхово-Василівку під Соледаром, просунулися на 10 кв. км за добу – DeepState
19:28, 27.01.2026
Зеленський обговорив зі Стармером енергетичну підтримку та продовження дипломатичної роботи
19:23, 27.01.2026
Прокуратура через суд вимагає скасувати результати торгів з продажу водопровідних мереж на Оболоні в Києві
19:19, 27.01.2026
Сибіга дав позитивну оцінку діяльності посла у Великій Британії Залужного
19:18, 27.01.2026
Сибіга заявив, що Зеленський готовий зустрітися з Путіним