В Україну з Угорщини в середу доставлять Шепелева - Генпрокуратура
Правоохоронні органи екстрадують з Угорщини в Україну колишнього народного депутата України Олександра Шепелева, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в середу в Генеральній прокуратурі.
"Шепелева, як очікується, сьогодні буде доставлено в Україну", - поінформували у відомстві.
Як повідомлялося, у квітні 2012 року СБУ заявила про порушення кримінального провадження стосовно О.Шепелева у зв'язку з причетністю до розкрадання коштів Родовід Банку на суму понад 220 млн грн, а також в участі спільно з бізнесменом Петром Борульком в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315,3 млн грн у березні-травні 2009 року.
О.Шепелев категорично спростовував усі підозри та звинувачення у свою адресу.
Згодом МВС України повідомило, що О.Шепелев перебуває в міжнародному розшуку за підозрою в замаху на вбивство та розкраданні коштів: "Шепелев перебуває в міжнародному розшуку за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ст. 191 ч. 5 (розкрадання в особливо великих розмірах) та ст. 115 (замах на вбивство) КК України".
На початку липня 2013 року О.Шепелева затримали на 40 діб у Будапешті, де він жив з угорським паспортом, виданим на інше ім'я.
Його адвокат і батько Олександр Шепелев запевняє, що доказів причетності підзахисного до ухвалення фінансових рішень у Родовід Банку та інших банках немає, а обвинувачення в замаху на вбивство вважає абсурдом.
Деякі угорські ЗМІ повідомляли, що О.Шепелев і його дружина попросили притулку в Угорщині.
Раніше будапештський суд ухвалив, що О.Шепелева повинні видворити в Україну.
О.Шепелев двічі обирався до парламенту за списками БЮТ, але в 2010 році був виключений із фракції та перейшов до фракції Партії регіонів, звідки все-таки згодом вийшов. На парламентських виборах 2012 року балотувався в мажоритарному окрузі №13 (Вінницька обл.) як самовисуванець, проте посів лише сьоме місце, зібравши 0,61% голосів виборців.
У парламенті О.Шепелев був членом парламентського комітету з питань фінансів та банківської діяльності, а також членом спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.