Із початку мітингів на підтримку євроінтеграції у Києві відкрито і розслідується 12 кримінальних проваджень, заявляють у столичній міліції
Із початку проведення масових акцій у столиці України відкрито і розслідується 12 кримінальних проваджень у зв'язку з інцидентами, що мали місце на мітингах, заявляє відсторонений від виконання обов'язків начальника київської міліції Валерій Коряк.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", під час колегії МВС у неділю В.Коряк доповів керівництву міністерства про обставини події, які мали місце на майдані Незалежності в ніч на суботу. Він знову наголосив, що не віддавав наказу на застосування сил проти людей, які були на майдані, і йшлося виключно про витіснення громадян, які заважали роботі комунальних служб і провокували загострення ситуації, закидаючи міліцію палаючими палицями, камінням та іншими предметами.
"Я особисто перед тим, як проводити заходи, проводив інструктажі. Була єдина вимога: ніякого застосування сили. Виключно витіснення громадян за допомогою фізичної присутності та щитів. Тобто, прямих вказівок на застосування сили і спецзасобів не віддавав. Вони (бійці спецпідрозділу "Беркут" - ІФ), мабуть, розцінили цю ситуацію, як загрозу їхньому життю", - сказав В.Коряк, відповідаючи на запитання заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка про те, чи давав начальник главку особисту команду про застосування сили проти громадян.
Говорячи про ситуацію, що склалася в ніч на суботу на майдані Незалежності, В.Коряк наголосив, що рішення про витіснення людей було ухвалене через протиправну поведінку людей у масках.
За його словами, на майдані Незалежності в той момент було близько 300 бійців "Беркута" із Сумської, Полтавської та Черкаської областей. За його словами, у зв'язку з подіями на Майдані було зареєстровано 94 повідомлення в єдиному реєстрі досудових розслідувань, 71 із них пов'язано з отриманням тілесних ушкоджень, 15 співробітників міліції постраждали.
Відповідаючи на запитання В.Захарченка про те, яку категорію громадян було доправлено до міліції після подій у ніч на суботу на майдані Незалежності, В.Коряк розповів, що з 35 осіб, доставлених до Шевченківського райуправління міліції, двоє - молоді люди віком 17 років, двоє - 18 років, двоє - 19 років, всі інші - набагато старші, починаючи з 1956 року народження. Лише четверо - студенти, у всіх інших статус безробітних. "Вони кажуть, що не мають стосунку до політичних партій", - зазначив В.Коряк.
Загалом, за його словами, з моменту початку акцій у столиці України на підтримку євроінтеграції правоохоронці відкрили і розслідують 12 кримінальних проваджень: п’ять - за фактом хуліганства, три - за фактом опору співробітникам правоохоронних органів, два - за фактом насильницьких дій проти співробітників правоохоронних органів і по одному провадженню – із захоплення державної будівлі та завдання легкого тілесного ушкодження.