Події

На Харківщині значно збільшилася кількість кліщів - переносників збудника хвороби Лайма - Держепідемслужба

У Харківській області у 2013 році значно збільшилася кількість кліщів - переносників збудника хвороби Лайма порівняно з минулим роком, повідомила заступник начальника Головного управління Держсанепідемслужби в Харківській області Тетяна Тонкошкур.

"За даними лабораторії (ГУ Держсанепідемслужби у Харківській області - ІФ), помітно збільшилася кількість позитивних результатів. Якщо торік 14% досліджених кліщів давали позитивні результати, то цього року ми маємо 30%. Зокрема, під час дослідження кліщів, які було знято з людей, - понад 30% позитивних результатів (проти 20% минулого року). Загалом було досліджено понад 500 кліщів", - сказала Т.Тонкошкур на прес-конференції в середу.

Вона зазначила, що при цьому кількість зареєстрованих випадків захворювання на Лайм-бореліоз поточного року порівняно з минулим роком практично не змінилася - вісім випадків.

Т.Тонкошкур також порекомендувала в разі укусу кліща звертатися до лікаря-інфекціоніста, оскільки якщо кліщ є переносником збудника хвороби Лайма, ймовірність захворювання досить висока.

Хвороба Лайма (Лайм-бореліоз) - інфекційне захворювання, спричинене бактеріями, які передаються людині через укус інфікованих кліщів. На ранніх стадіях проявляється у вигляді лихоманки, головного болю, втоми й характерного шкірного висипу. Пізніше може призвести до враження центральної нервової та серцево-судинної систем. Неадекватна терапія може спричинити розвиток хронічної хвороби Лайма, коли недуга стає важковиліковною, призводячи до інвалідності або навіть смерті.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ