Берлусконі засудили до семи років ув'язнення і позбавили права обіймати держпосади
Суд Мілана засудив колишнього прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі до семи років тюремного ув'язнення у справі Рубі, заборонивши йому обіймати державні посади, повідомляє італійський канал "РАІ".
"Суд визнав колишнього прем'єра винним у сексуальному зв'язку з неповнолітньою танцівницею Карімою аль-Марук", - передає канал.
Це рішення суду не є остаточним, екс-прем'єр може оскаржити його в апеляційному суді й у Верховному суді.
Отже, судовий процес може тривати роками.
У рамках так званої справи Рубі екс-прем'єра С.Берлусконі обвинувачували в організації секс-вечірок на своїй віллі та в інтимному зв'язку з 17-річною марокканською танцівницею Карімою ель-Марук, відомою під ім'ям Рубі - Викрадачка сердець, а також у перевищенні посадових повноважень.
У травні поточного року державний обвинувач Ільда Боккассіні вимагала призначити С.Берлусконі покарання у вигляді шести років тюремного ув'язнення.
Вона також наполягає на тому, що С.Берлусконі необхідно довічно відсторонити від обіймання посад у державних структурах.
За даними представників італійської прокуратури, колишньому італійському прем'єрові вдалося створити цілу систему постачання повій на свою віллу поблизу Мілана.
Крім того, прокурори стверджують, що у 2010 році С.Берлусконі посприяв у звільненні з-під варти Каріми ель-Марук, яку заарештували за крадіжку. На думку сторони обвинувачення, політик, який очолював у той час італійський кабінет міністрів, підкупив і чинив тиск на представників міланських правоохоронних органів.
Зі свого боку С.Берлусконі заперечує висунуті йому обвинувачення. Він підозрює міланських суддів у суб'єктивному розгляді справ за його участю і вважає цей процес частиною плану з "його навмисного усунення з політичної арени країни".
Стосовно С.Берлусконі в Італії тривають кілька судових розглядів. Зокрема, в рамках іншої гучної справи за участю екс-прем'єра, так званої справи Mediaset, С.Берлусконі обвинувачують в ухиленні від сплати податків.
Очікується, що Верховний касаційний суд Італії ухвалить остаточне рішення в цій справі восени поточного року.