Події

WebMoney поставлено в умови, що не дозволяють фiзично продовжувати виплати компанiям-партнерам, - заява

Користувачi платiжної системи WebMoney в Українi стали заручниками дiй фiскальних органiв, а оператора поставлено в умови, що фiзично не дозволяють продовжувати викуп у користувачiв прав вимоги (WMU), а також здiйснювати виплати компанiям-партнерам, йдеться в заявi WebMoney, оприлюдненiй на її офiцiйному веб-сайтi в п'ятницю.

"11 червня на банкiвських рахунках було арештовано понад 60 млн грн, якi є власнiстю 2,5 млн користувачiв i забезпечують зобов'язання системи перед ними", - йдеться в документi. При цьому, як зазначають у компанiї, наразi продовжують працювати всi внутрiшнi операцiї з U-гаманцями, повнiстю вiдновлено й забезпечено технiчну базу для цих процесiв.

WebMoney також нагадує про неодноразовi спроби, починаючи з кiнця 2010 року, узгодити правила системи електронних грошей у Нацiональному банку України (НБУ), проте остаточну редакцiю цих правил регулятор так i розглянув.

Крiм того, компанiя спростувала обвинувачення у використаннi системи WebMoney для ухилення вiд сплати податкiв. "Твердження офiцiйних джерел про те, що система WebMoney використовується для ухилення вiд сплати податкiв, є абсурдним, оскiльки сплата податкiв i зборiв є обов'язком кожного конкретного громадянина або суб'єкта господарювання, незалежно вiд того, яку саме форму розрахункiв вiн застосовує для отримання доходу - готiвка, безготiвковi грошi або iншi фiнансовi активи", - наголошують у компанiї.

Оператор також спростував припущення про можливу участь системи WebMoney у фiнансових пiрамiдах. "Правила системи завжди забороняли органiзацiю та участь у фiнансових пiрамiдах, а спроби порушення цього правила завжди негайно припиняють", - йдеться в заявi.

Як повiдомлялося, представники Податкової служби України 11 червня провели обшук у київському офiсi компанiї щодо здiйснення електронних платежiв WebMoney. Деякi ЗМI опублiкували iнформацiю про те, що обшук також проводився за мiсцем проживання деяких топ-менеджерiв компанiї, проте офiцiйного пiдтвердження або спростування цiєї iнформацiї немає.

Мiндоходiв 12 червня заявило, що домоглося блокування на пов'язаних iз WebMoney рахунках 60 млн грн, що спричинило перебої в транзакцiях у цiй платiжнiй системi. Потiм WebMoney заявило про вiдновлення роботи в повному обсязi й закликало клiєнтiв не панiкувати, хоча користувачi продовжували розмiщувати на форумах скарги на роботу мережi.

НБУ в п'ятницю заявив, що WebMoney Transfer не має дозволу на дiяльнiсть, i компанiя не має права здiйснювати дiяльнiсть на територiї України.

Мiндоходiв, зi свого боку, заявило, що пiдозрює компанiю в незаконних дiях iз документами на переказ, платiжними картками, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення (ст. 200 ч. 1 КК України) та легалiзацiї доходiв, отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ