Події

Відмова суду розглянути клопотання Тимошенко про закриття справи "ЄЕСУ" свідчить про небажання влади припиняти політичні репресії - захисник

Відмова судді Київського райсуду Харкова Костянтина Садовського розглянути і задовольнити клопотання екс-прем'єра Юлії Тимошенко про закриття справи щодо фінансових зловживань корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) свідчить про небажання влади припиняти політичні репресії в Україні.

"Ви сьогодні в черговий раз стали свідками абсолютного небажання влади припиняти політичні репресії в Україні та дослухатися до тих рекомендацій, які висловлюють незалежні експерти, зокрема і в Європейському Союзі", - сказав С.Власенко журналістам у вівторок після засідання суду у справі "ЄЕСУ".

Він нагадав, що припинення політичних репресій і використання судів для переслідування політичних опонентів входить до переліку з 19 критеріїв, виконання яких надасть можливість Україні підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

За його словами, в рамках справи "ЄЕСУ" Ю.Тимошенко пред'являють обвинувачення в усних вказівках, які вона нібито давала головному бухгалтеру і директору корпорації в 1997-1998 роках.

"Я хочу ще раз нагадати, що Юлія Тимошенко з 1 січня не працювала в корпорації "ЄЕСУ" оскільки була обрана народним депутатом України ... Все, що їй інкримінують - нібито усні вказівки, які вона, не як співробітник і власник корпорації "ЄЕСУ" нібито давала бухгалтеру і директору компанії "ЄЕСУ" щодо заповнення податкових декларацій", - сказав С.Власенко.

Він нагадав також, що в 2005 році Генеральна прокуратура закрила цю справу у зв'язку з відсутністю складу злочину.

"У січні 2005 року ... цю справу закрила Генеральна прокуратура на підставі п.2 ст. 6 КПК, що означає закриття справи у зв'язку з відсутністю складу злочину. Після цього кілька судових інстанцій, включно із Верховним судом, перевірили законність дій Генеральної прокуратури щодо закриття цієї кримінальної справи", - сказав С.Власенко.

Він також процитував резолютивну частину постанови Верховного Суду від 11 листопада 2005 року.

"Взявши до відома, що кримінальні справи щодо Тимошенко Юлії Володимирівни - (перелік звинувачень той же самий, який ми зараз розглядаємо в Харкові), Тимошенка Олександра Геннадійовича, Тимошенко Геннадія Опанасовича, Шаго Євгена Петровича, Сокольченко Лідії Василівни, Болюри Антоніни Володимирівни обгрунтовано і відповідно до чинного кримінально-процесуального законодавства, компетентними органами і посадовими особами закриті у зв'язку з відсутністю складу злочину на підставі пункту 2 статті 6 КПК України", - процитував документ С.Власенко.

За його словами, це означає, що справа була закрита за реабілітуючими обставинами.

"Верховний Суд сказав: справу було закрито обґрунтовано – це по-перше. Справу закрили компетентні органи і посадові особи - два. І третє, найважливіше - суд констатував, що справу було закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину і закрито було правильно. Це юридично встановлений факт відсутності складу злочину в діях Тимошенко законності закриття справи за реабілітуючими обставинами - ст.6, п.2 - це реабілітуючі обставини ", - сказав С.Власенко.

На його думку, це означає, що підстави для судового розгляду справи ЄЕСУ відсутні.

"Я не розумію, чим займається суддя Київського райсуду міста Харкова, я не розумію, чим займаються слідчі Генеральної прокуратури ... Я розумію, що суддя Садовський сьогодні мудріший, ніж 50 суддів Верховного Суду 11 листопада 200 року. Але закон не дає йому права переглядати це рішення", - сказав С.Власенко.

Водночас держобвинувач Вікторія Калита стверджує, що сторона захисту намагається ввести громадськість в оману, заявляючи про існування рішення Верховного Суду, що реабілітує Ю.Тимошенко.

"Жоден суд не ухвалював жодного рішення, яке б реабілітувало Тимошенко. Йдеться про зовсім інше рішення суду. Цей документ є в Інтернеті ", - сказала В.Калита журналістам у вівторок.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ