Події

Нову лінію очищення води у Миколаївській області введено в експлуатацію за грант ЄС в EUR3 млн

У Первомайській громаді Миколаївської області відкрили нову лінію споруд очищення питної води, проєкт реалізовано завдяки грантовому фінансуванню ЄС в обсязі близько EUR3 млн, повідомили у пресслужбі НЕФКО.

Нова лінія очисних споруд потужністю 7 тис. куб. м/добу забезпечує якісною водою близько 35 тис. жителів громади, серед яких 6650 внутрішньо переміщених осіб.

Реалізація цього проєкта – результат злагодженої роботи великої міжнародної команди. Завдяки фінансуванню ЄС та інвестиційному супроводу НЕФКО, інженерному контролю з боку експертів Egis та технологічним рішенням української компанії Ecosoft, місто отримало систему, що відповідає найсуворішим європейським стандартам.

"Надійний доступ до чистої питної води є однією з найважливіших комунальних послуг, особливо для громад, які живуть в умовах війни з підвищеним навантаженням на інфраструктуру. Успіх проєкту у Первомайську демонструє, як цільові інвестиції у критичну інфраструктуру приносять місцевим мешканцям як негайні, так і довгострокові переваги", – прокоментував Генрік Торемарк, старший програмний менеджер НЕФКО.

Проєкт передбачав повне оновлення застарілої (ще 1967 року) системи і є частиною великої програми ЄС та НЕФКО з відновлення критичної інфраструктури України. Було побудовано нову лінію очисних споруд водопостачання та додатково проведено реконструкцію насосної станції першого підйому, інфраструктури транспортування сирої води на очистку, а також збудовано нову енергоефективну насосну станцію другого підйому для подачі води в місто. Роботи тривали з дати підписання контракту у грудні 2024 року по квітень 2026 року.

В основі проєкту лежить технологія мембранної ультрафільтрації, яка дозволяє стабільно очищувати воду незалежно від пори року чи стану річки. Окрім чистої води, об’єкт демонструє вражаючі показники ефективності: споживання електроенергії вдалося скоротити на 1 230 МВт-год щорічно. Для екології регіону це означає зменшення викидів CO₂ майже на 475 тонн щороку, що робить цей проєкт частиною реального "зеленого" відновлення України.

"Нова лінія очисних споруд водопостачання – це не просто сучасна споруда, яка відповідає нинішнім вимогам. Це про безпеку людей, якість життя, здоров’я наших дітей і стійкість громади в умовах війни. Цей проєкт демонструє, як міжнародна співпраця та спільна відповідальність дають реальний результат для українців", – заявив міський голова Первомайська Олег Демченко.

Повідомляється, що наразі у межах комплексної модернізації міської системи водопостачання розпочинається реконструкція магістрального водогону за грантового фінансування від Данії через Impact Fund Denmark та співфінансування з місцевого бюджету. Завершення робіт заплановано на кінець 2026 року. Ця додаткова інвестиція міжнародних партнерів підвищить надійність водопостачання та забезпечить ефективну роботу нової лінії очисних споруд водопостачання.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ