Інтерфакс-Україна
20:15 08.04.2026

Кабмін збільшив фінпідтримку кіностудії Довженка, щоб та змогла погасити свої борги – Бережна

1 хв читати
Кабмін збільшив фінпідтримку кіностудії Довженка, щоб та змогла погасити свої борги – Бережна

Уряд на засіданні в середу ухвалив постанову Міністерства культури України, якою 29,4 млн грн перерозподіляється з програми стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки на програму державної підтримки кіно, що дозволить покрити поточні витрати Національної кіностудії імені Олександра Довженка та спрямовувати її власні доходи на погашення заборгованості, повідомила віцепрем'єр-міністерка з гуманітарної політики – міністерка культури України Тетяна Бережна.

"Збільшуємо фінансову підтримку кіностудії. 29,4 млн грн спрямовано на стабілізацію роботи інституції – виплату заробітних плат, покриття комунальних витрат і поступове погашення накопичених боргів", – написала Бережна у Facebook у середу.

Вона зазначила, що внаслідок повномасштабного вторгнення кіностудія ім.Довженка "опинилась у складних умовах, зокрема зменшилась кількість замовлень і активності на павільйонах, відповідно, у кіностудії сформувалась заборгованість, яка ускладнює розвиток і ефективну діяльність".

"Кабмін перерозподілив частину видатків державного бюджету Мінкульту на 2026 рік і спрямував ці кошти з програми стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки на програму державної підтримки кіно. Завдяки цьому Кіностудія зможе покрити поточні витрати. Також це рішення дозволить спрямовувати не менш як 90% власних доходів на погашення заборгованості, яка була станом на 1 квітня 2026 року", – розповіла віцепрем'єр-міністерка.

Бережна переконана, що це посилить інституцію, "яка є частиною нашої культурної пам'яті", та забезпечить "збереження і вивчення кіноспадщини та розвитку українського кіно".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА