Інтерфакс-Україна
03:44 30.03.2026

Канада, Іспанія і ЄС засудили рішення Нетаньягу заборонити католикам святкувати Вербну неділю

2 хв читати

Прем'єр-міністри Іспанії Педро Санчес та Канади Марк Карні, а також глава дипломатії ЄС Кайя Каллас засудили рішення ізраїльського прем'єра Беньяміна Нетаньягу заборонити католикам святкувати Вербну неділю.

"Нетаньяху заборонив католикам святкувати Вербну неділю у святих місцях Єрусалиму. Без будь-яких пояснень. Без причин чи виправдань. Уряд Іспанії засуджує цей невиправданий напад на релігійну свободу та вимагає, щоб Ізраїль поважав різноманітність віросповідань та міжнародне право. Тому що без толерантності співіснування неможливе", - написав Санчес в соцмережі Х у неділю.

Карні заявив, що розчарований рішенням ізраїльської поліції перешкодити латинському Патріарху Єрусалиму та християнським громадам відзначити Вербну неділю біля гробу Господнього.

"Ці дії ще більше порушують давній статус-кво святих місць Єрусалиму. Люди будь-якої віри в Єрусалимі повинні мати можливість вільно, повноцінно та без страху молитися. Я радий, що президент Герцог зв'язався з Латинським Патріархом Єрусалиму, Його Блаженнішим кардиналом П'єрбаттістою Піцабаллою, щоб підтвердити це", - написав він у соцмережі Х.

Між тим, Каллас зазначила, що таке рішення ізраїльської поліції є порушенням релігійної свободи та давніх гарантій, що регулюють святі місця.

"Свобода віросповідання в Єрусалимі має бути повністю гарантована, без винятків, для всіх віросповідань. Мультирелігійний характер Єрусалима має бути захищений", - наголосила вона в соцмережі Х.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ізраїль заборонив вперше за століття католицьким лідерам заборонили відвідувати єрусалимський храм Гробу Господнього у Вербну неділю.

Джерела: https://x.com/sanchezcastejon/status/2038288196295889259

https://x.com/MarkJCarney/status/2038310700234183015

https://x.com/kajakallas/status/2038332988975411280

https://edition.cnn.com/2026/03/29/middleeast/israel-jerusalem-church-barred-intl

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський відреагував на рішення Москви спростити можливість отримати громадянство для вихідців із молдовського Придністров'я

Дві людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запорізький район – ОВА

Одна людина загинула на Дніпропетровщині, 9 постраждали, серед них дві дитини – влада

Генштаб ЗСУ: Уражено пункти управління та інші об'єкти ворога на окупованих територіях

На Херсонщині через російські обстріли загинула людина, ще 10 – травмовані, серед них дитина

Лідер Reform UK щодо зняття прапора України: Над нашими громадськими будівлями не майорітимуть іноземні прапори

Зеленський про розмову з Макроном: Франція готова працювати щодо антибалістики – це сильне рішення і важливий крок

Ворог вдарив по об'єкту промислової інфраструктури у Кривому Розі, є руйнування

Неділя та понеділок в Україні будуть теплими, місцями короткочасні дощі

Окупанти обстріляли центр Херсона: одна людина загинула, ще двоє поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА