Інтерфакс-Україна
12:54 26.03.2026

Пишний: Реакція навіть на російський триколор має бути в межах чинного законодавства

2 хв читати
Пишний: Реакція навіть на російський триколор має бути в межах чинного законодавства

Національний банк України (НБУ) аналізує обставини можливого розголошення співвласником monobank Олегом Гороховським банківської таємниці, після завершення наглядової процедури повідомить про ухвалені рішення, заявив у Верховній Раді голова регулятора Андрій Пишний.

"Однак будь-яка негативна реакція, навіть на російський триколор, має бути в межах чинного законодавства. І саме це питання досліджує Національний банк", – сказав він у четвер під час виступу в парламенті.

За словами Пишного, захист банківської таємниці гарантується законодавством, а банки є гарантами її збереження. Водночас законодавчі обмеження не дають Нацбанку змоги активно комунікувати деталі індивідуальних кейсів і регуляторних дій, оскільки це також є частиною захисту банківської таємниці.

Як повідомив Пишний, після того, як 10 березня ситуація з триколорним прапором набула інформаційного розголосу, Нацбанк звернувся до monobank із запитом та отримав від нього пакет документів для аналізу.

Пишний уточнив, що результатом наглядових дій стане довідка із судженням персоналу щодо того, чи відбулося порушення, чи відповідають дії законодавству та системі внутрішнього контролю, а також чи є достатніми механізми забезпечення банківської таємниці. Після цього відповідне питання розглядатиме Комітет з питань банківського нагляду Нацбанку, який ухвалить рішення про початок адміністративної процедури.

При цьому він додав, що закон про адміністративну процедуру передбачає шестимісячний строк від початку відповідної процедури до ухвалення рішення про застосування заходу впливу.

"Одразу після того, як Національний банк ухвалить відповідні рішення, в обсязі, визначеному законодавством, ми безумовно повідомимо і громадськість, і народних депутатів, усі зацікавлені сторони щодо ухвалених рішень", – додав Пишний.

Як повідомлялося, Гороховський оприлюднив у соцмережі Threads фотографію клієнтки monobank, зроблену під час відеоверифікації, пов’язавши це з нібито російським прапором на задньому плані. Сама клієнтка заявила, що на фото був прапор Словенії. Після цього в соцмережах почали обговорювати можливе порушення захисту персональних даних і банківської таємниці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна фіксує локальні успіхи на фронті та посилення ролі дронів у стримуванні російських військ – ЗМІ

МАГАТЕ повідомило про різке зростання активності БпЛА поблизу українських АЕС – зафіксовано понад 160 польотів

Сили оборони відбили з початку доби 202 ворожі атаки – Генштаб

До 21 особи зросла кількість загиблих унаслідок російської атаки по Києву, серед них троє дітей – ДСНС

АМКУ знову оштрафував фармдистрибьютора "ОПТІМА-ФАРМ,ЛТД" на 7 млн грн

"Євробачення-2026". Повний список фіналістів

Євробачення. Країни що пройшли до фіналу з другого півфіналу (таблиця)

Сибіга та очільник МЗС Молдови обговорили регіональну безпеку і підтвердили курс на вступ до ЄС

ПОВІТРЯНІ СИЛИ: ЗАГРОЗА ЗАСТОСУВАННЯ БАЛІСТИЧНОГО ОЗБРОЄННЯ

Зеленський провів зустріч із представниками Hudson Institute, обговорили співпрацю з Конгресом США та посилення ППО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА