Інтерфакс-Україна
14:53 23.03.2026

Лісовий: Наша мета – до 1 вересня доставити до шкіл 100% підручників

2 хв читати
Лісовий: Наша мета – до 1 вересня доставити до шкіл 100% підручників

Міністерство освіти і науки прогнозує, що в 2026 році не буде затримок із доставкою підручників до закладів загальної середньої освіти, заявив міністр Оксен Лісовий.

"Наша мета – до 1 вересня доставити 100% підручників", - сказав Лісовий на прес-конференції за підсумками трьох років роботи команди Міносвіти, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", чи очікуються затримки із доставкою підручників в 2026-му році.

В свою чергу, заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова зазначила, що в 2026 році доставка підручників буде здійснюватися за апробованим минулоріч механізмом безпосередньо до шкіл.

"В цьому році всі 100% підручників ми доставляємо до закладу досвіду на 1 вересня 26 року. Зараз ідемо за тими планами, які дозволяють все це зробити", - додала вона.

За її словами, уже завершується конкурсний відбір, що означає, що в квітні починається контрактування підручників, які переможуть.

Кузьмичова наголосила, що зміни, які Міносвіти запровадили по доставці, дозволяють видавництвам робити доставку в червні місяці і в серпні.

"Це дозволяє нам з високою ймовірністю говорити про високі показники. Ми варіюємося на 100% доставку, якщо не буде певних форсмажорних обставин, які не лежать в площині Міністерства освіти", - наголосила заступниця міністра.

Як повідомлялося, 14 листопада 2025 року, із затримкою в півтора місяці, згідно даних дашборду Інституту освітньої аналітики Міносвіти, 100% від запланованих підручників були доставлені до шкіл.

Дванадцять видавництв оштрафовані на загальну суму 1,896 млн грн за порушення термінів доставки підручників до шкіл у 2025 році.

В лютому Кабінет міністрів оновив підходи до підготовки, друку і доставлення підручників до закладів загальної середньої освіти, запровадивши дворічний цикл.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві з 18 травня частково обмежать рух Столичним шосе на час ремонту

Сили оборони уразили російське підприємство з виробництва мікросхем для високоточної зброї – Генштаб ЗСУ

Внаслідок обстрілів Херсонщини одна людина загинула, 8 поранені – прокуратура

У Сумах триває ліквідація наслідків нічної ворожої атаки – міськрада

В Києві невдовзі відкриється новий міст на Оболоні – Кличко

Росія спрощує отримання громадянства для жителів Придністров'я – ЦПД РНБО

Зеленський взяв участь у церемонії пам'яті жертв репресій в заповіднику "Биківнянські могили"

СБУ та СОУ уразили підприємство ВПК та низку нафтооб'єктів у Московській області, а також військовий аеродром "Бельбек" у Криму

Пасажиропотік через кордон України залишається стабільним – дані Держприкордонслужби

За вихідні СБС ЗСУ знищили російську ЗРК "Тор-М2", логістичну інфраструктуру та вузли командування окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА