Інтерфакс-Україна
19:58 16.03.2026

Каллас: Україна залишається головним пріоритетом ЄС

2 хв читати
Каллас: Україна залишається головним пріоритетом ЄС

Високий представник Європейського союзу Кая Каллас запевняє, що на фоні війни в Ірані та пов’язаними з нею проблемами з доставками енергоносіїв, Україна залишається головним пріоритетом безпеки Європи.

Про це вона сказала у понеділок в Брюсселі по завершенню засідання Ради ЄС з питань закордонних справ. "Ми обговорили війну проти України. Москва може виграти від зростання цін на енергоносії та перенаправлення засобів протиповітряної оборони з України на Близький Схід. Міністри чітко заявили, що Україна залишається головним пріоритетом безпеки Європи, і увага до України не згасне", - заявила Високий представник.

Каллас констатувала, що "ті самі дрони, що вражають Київ, вражають і країни Перської затоки". "Тому, оскільки Україна має найкращий захист від дронів, ми також коротко обговорили, як ми можемо поєднати ці речі: потреби країн Перської затоки, а також потреби України, оборонного сектору та промисловості", - зазначила вона.

Високий представник також вказала, що Росія "продовжує переносити війну на своїх сусідів". "Удари Росії по українській гідроелектростанції загрожували забрудненням водопостачання Молдови. Ми підтримуємо Молдову, надаючи обладнання та супутникові знімки", - проінформувала Каллас.

Вона також торкнулася рішення США послабити санкції на російську нафту, зазначивши, що Європа збереже санкції та продовжить відходити від російського викопного палива. "Якщо ми хочемо, щоб ця війна закінчилася, Москва повинна мати менше грошей на війну, а не більше. Посилення тиску на тіньовий флот Росії – один із найкращих інструментів, які ми маємо", - наголосила Високий представник.

У цьому зв’язку вона схвально відзначила Францію, Бельгію та Швецію "за затримання танкерів під хибним прапором". "Настав час зняти рукавички з тіньового флоту Росії. З боку ЄС давно назріло прийняття 20-го пакету санкцій. Ми обговорили, як просунути це вперед. Те саме стосується кредиту в розмірі 90 мільярдів євро", - констатувала Каллас.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Харкові вже 6 постраждалих – Синєгубов

Запобігти збройному насильству проти цивільних можливо лише через системні рішення – нардеп

Опубліковано відео з бодікамер поліцейських 18 квітня у Києві, їм оголошено підозру у службовій недбалості

Кількість постраждалих у Харкові зросла до трьох

Столичний ТРК Plaza Sport Outlet відновив роботу після обстрілу

Вибух на підприємстві біля Рівного стався через газовий балон, відомо про 9 постраждалих – ОВА

Засилля вживаних авто та переважне знаходження "в тіні" залишається основною проблемою авторинку України – думка

Цивільний чоловік загинув на Херсонщині через ворожу атаку дроном – ОВА

Ексчиновниця Херсонської ОВА отримала 7 років позбавлення волі за заволодіння коштами при обстеженні ушкоджених об'єктів

26 російських "Кинджалів" вдалося знешкодити з початку року завдяки розгортанню системи РЕБ "Ліма" – компанія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА