У 359 дитсадках Києва є генератори, але їх потужність недостатня для повноцінного освітнього процесу - відповідь на петицію
У київській владі заявляють, що у 359 комунальних дитячих садках Києва використовуються генератори, але потужність більшості є недостатньою для організації повноцінного освітнього процесу під час відключення електроенергії.
"Відповідно до пункту 30 Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24.05.2024 №600, заклади дошкільної освіти не визначені як такі, що підлягають включенню до Переліку критично важливих об’єктів, яким повинно бути забезпечено пріоритетне електропостачання. Спеціальних положень чи винятків для таких закладів у відповідному акті не передбачено", - йдеться у відповіді мера Києва Віталія Кличка на петицію.
В той же час, зазначається, що районні державні адміністрації здійснюють закупівлю обладнання та генераторів, і відповідно до поточних даних у 359 комунальних дитячих садках, що становить 65% від їх загальної кількості у Києві, використовуються генератори різної потужності.
"Проте, потужність більшості одиниць відповідного обладнання є недостатньою для організації повноцінного освітнього процесу", - поскаржився мер.
Крім цього, у відповіді йдеться, що Концепцію встановлення об’єктів сонячної генерації та установок зберігання енергії у громадських та адміністративних будівлях та житловому фонді міста Києва передбачено встановлення об’єктів сонячної генерації у 215 закладах дошкільної освіти столиці.
Як повідомлялося, 19 лютого петиція на сайті Київської міської ради із закликом забезпечити безперебійну роботу дитячих садків в столиці під час відключень електроенергії набрала необхідну для розгляду кількість голосів.