Інтерфакс-Україна
13:46 10.03.2026

Україна застосувала санкції проти 41 російського судді, котрі незаконно засуджували військовополонених

2 хв читати
Україна застосувала санкції проти 41 російського судді, котрі незаконно засуджували військовополонених

Президент України Володимир Зеленський підписав укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій проти російських суддів, а також щодо продовження санкцій, у яких спливає термін дії, проти російських компаній.

"До санкційного пакета увійшов 41 суддя, із яких 38 – громадяни Росії, ще троє – колаборанти. Вони виносили незаконні вироки про ув’язнення військовополонених, підтримують і виправдовують російську агресію проти України", - йдеться у повідомленні на сайті глави Української держави.

Зокрема, під санкціями російський суддя, який за тиждень виніс вироки дев’ятьом українським військовополоненим у сфабрикованих справах про тероризм. Також Україна застосувала санкції до колишніх українців, які в тимчасово окупованому Донецьку засудили до смертної кари добровольців: двох британців та одного марокканця, що захищали Україну в складі ЗСУ й потрапили в російський полон. Серед підсанкційних суддів і ті, хто ухвалював незаконні рішення щодо громадських діячів, активістів і журналістів за їхні політичні й релігійні переконання.

"Санкції проти так званих "суддів", які штампують політично вмотивовані вироки нашим громадянам, воїнам, – це питання справедливості. Особливо ганебно бачити серед них колишніх українців, які свідомо стали колаборантами й перетворили суд на інструмент репресій", – зазначив радник – уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.

Глава держави також підписав указ, яким продовжив дію санкцій, у яких спливає термін дії, проти 11 російських компаній. Перші санкції щодо них було запроваджено в 2021 та 2023 роках. За цей час три компанії з того списку було повністю ліквідовано, що вкотре демонструє важливість застосування санкцій.

До цього пакета увійшли: підприємство, яке займається ремонтом та обслуговуванням авіаційної техніки, зокрема вертольотів типів Ка та Мі; компанія, яка спеціалізується на розробці та виготовленні дронів, а також компанії, що незаконно працюють на тимчасово окупованому півострові Крим і були причетні до будівництва Кримського мосту.

Повідомляється, що всю відповідну інформацію Україна передасть партнерам для подальшої синхронізації в їхніх юрисдикціях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА