Інтерфакс-Україна
14:34 02.03.2026

Споживачі розподіленої генерації не будуть обмежуватися за умови не менше 80% їх забезпечення – Шмигаль

1 хв читати
Споживачі розподіленої генерації не будуть обмежуватися за умови не менше 80% їх забезпечення – Шмигаль
Фото: @dshmyhal Facebook

Кабінет міністрів України за ініціативи Міністерства енергетики вніс зміни до нормативних актів, відповідно з якими до розподіленої генерації, яка забезпечує електроенергією не менше 80% споживачів, приєднаних до однієї лінії, не будуть застосовувати графіки погодинних відключень (ГПВ).

"Таким чином держава заохочує встановлення нових об’єктів розподіленої генерації та залучення їхніх потужностей до загальної енергосистеми", - повідомив перший віцепрем’єр – міністр енергетики України Денис Шмигаль у Телеграмі в понеділок.

За його словами, вказані рішення напрацьовані на виконання рішення Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області і вони забезпечать додатковий ресурс для балансування генерації та споживання.

"Також запроваджуємо дієвий механізм, який гарантує, що перевагами скористаються саме ті, хто має на це право", - зазначив перший віцепрем’єр.

Як він доповнив, оператор системи розподілу буде аналізувати фактичні обсяги покриття розподіленою генерацією споживачів і якщо вони становитимуть менше 80%, до таких ліній застосують погодинні графіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський підписав закон про встановлення кримінальної відповідальності за антисемітизм

Військові спростували заяви РФ про пошкодження дамби Печенізького водосховища

На Закарпатті поліція затримала озброєного викрадача жінки з 3-річною дитиною, який відкрив вогонь по правоохоронцях

Пов'язані з Україною Quantum Systems та Destinus працюватимуть над інтеграцією розвідувальних та ударних систем

Нацполіція: п'ятеро людей загинули внаслідок атаки по Дніпру

Поліція Київщини затримала двох зловмисників, які скоїли теракт в Броварах на замовлення РФ

Зеленський: відповідні служби України та Німеччини повинні займатися питанням щодо українських чоловіків мобілізаційного віку

Генштаб ЗСУ повідомив про ураження трьох радіолокаційних станцій та ЗРК ворога

Обсяг можливості вітчизняного виробництва зброї у два рази більше, ніж ми використовуємо – Зеленський

Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА