Українці попри війну забезпечують щонайменше половину видатків держави та громад, в березні пенсії підвищать на 12% - Зеленський
Запланована на березень щорічна індексація пенсій охопить понад 10 млн українських пенсіонерів, повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумком розмови з премʼєр-міністром Юлією Свириденко.
"Відбудеться в Україні чергова щорічна індексація пенсій – більш ніж для десяти мільйонів наших людей. Пенсіонери отримають підвищення більш ніж на дванадцять відсотків. Кошти на це передбачені, індексація має бути вже зараз, у березні. Попри всі виклики повномасштабної війни ми щороку проводимо таку індексацію. Як би не було складно, Україна від першого року вторгнення забезпечує індексацію пенсій, усі необхідні соціальні виплати та стабільну роботу соціальної та фінансової систем держави ", - сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні у п'ятницю.
Водночас він зазначив, що цього вдалося досягнути, зокрема, завдяки податковим надходженням до державного бюджету. "Я вдячний і кожному українському підприємцю, усім нашим компаніям, усьому українському бізнесу, який працює в Україні, який сплачує податки в Україні, зберігає та створює робочі місця та дозволяє українському бюджету працювати. Щонайменше половину видатків держави та громад українці забезпечують попри все – попри війну, російські удари, усі відключення", - наголосив президент.
Зеленський назвав надзвичайно важливим як те, що Україна має свої "внутрішні основи стійкості", так і роботу з партнерами, "яка забезпечує Україні безпрецедентне зовнішнє фінансування протягом цих років".