Інтерфакс-Україна
11:40 23.02.2026

Фінляндія надасть Україні гуманітарну допомогу на EUR20 млн

2 хв читати
Фінляндія надасть Україні гуманітарну допомогу на EUR20 млн

Фінляндія оголосила про виділення на гуманітарну допомогу 72 млн євро, з яких 20 мільйонів євро - Україні, повідомляється на сайті фінського уряду.

"Загалом Україні буде виділено 20 мільйонів євро гуманітарної допомоги з бюджетної статті "Підтримка України". Допомога буде надаватися через гуманітарні організації ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ)", - йдеться у повідомленні.

Організації, зокрема, реагуватимуть на зимові потреби людей та потреби в опаленні, розподіляючи, серед іншого, обігрівачі, паливо, одяг та грошову допомогу, а також допомагатимуть у ремонті пошкоджених під час атак будинків, а також систем водопостачання, електропостачання та опалення.

Фінляндія виділить 6 мільйонів євро Агентству ООН у справах біженців (УВКБ ООН), 6 мільйонів – Всесвітній продовольчій програмі (ВПП), 5 мільйонів – МКЧХ та 3 мільйони – Фонду кошика допомоги Україні Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП ООН), з якого розподілятимуться кошти на місцевому рівні відповідно до потреб.

"Російські атаки значно ускладнюють виживання людей, які живуть посеред війни, в зимових умовах в Україні. Підтримка доступу до енергії та тепла особливо важлива зараз, оскільки потреба в гуманітарній підтримці є гострою. Наша зростаюча допомога допомагає людям з базовими потребами. Фінляндія підтримує Україну", – сказав міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Вілле Тавіо .

У своїх рішеннях щодо гуманітарної допомоги на початок року Фінляндія, окрім України, наголошує на основних зонах конфліктів та кризах біженців в Африці, а також на гуманітарній ситуації на Близькому Сході.

ОСТАННЄ

Зеленський щодо Ормузької протоки: Якщо є drone deal, в який входять морські дрони – то все може з'явитися

Зеленський обговорить із Мадяром повернення Угорщиною грошей Ощадбанку

РФ потрібна мобілізація, щоб повторити великий наступ на Україну або туди, де можна обмежуватися меншою кількістю бойових сил – Зеленський

Україні потрібно за рік створити свою антибалістичну систему – Зеленський

Зеленський щодо експорту: Експортуйте на фронт, а потім у партнерські країни

У drone deal буде мінімум 10 договорів про експорт української зброї – Зеленський

Зеленський анонсував нові домовленості щодо безпекової співпраці з партнерами, зокрема, з Індією

Глава МВС зробить кадрові висновки по всій вертикалі щодо теракту в Києві – Зеленський

Троє постраждалих в Ізюмі через обстріл з РСЗВ – поліція

Зеленський і Стубб обговорили посилення безпеки на тлі ситуації на фронті та в Ірані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА