Україна запровадила санкції проти президента ФІДЕ Дворковича та 9 російських спортсменів - указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій проти десяти російських спортсменів, що підтримують агресію РФ, причетні до викрадення українських дітей і незаконно відвідують тимчасово окуповані території України, повідомила пресслужба Офісу президента.
Відповідний документ №123/2026 від 16 лютого опубліковано на сайті Офісу президента.
"Цей санкційний пакет був сформований на основі петиції, яку підготував український скелетоніст, член національної олімпійської збірної команди України Владислав Гераскевич. Серед підсанкційних осіб – ті, хто відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської, Запорізької областей і тимчасово окупований півострів Крим, публічно виправдовує російську агресію проти України та окупацію українських територій, збирає кошти для російських окупантів і проводить заходи для українських дітей, яких незаконно викрала Росія.
Згідно з указом президента санкції введено проти президента Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Аркадія Дворковича, а також проти Євгена Байдусова, Імама Ганішова, Світлани Дашанімаєвої, , Яни Єгорян, Владислава Ларіна, Ангеліни Мельникової, Мадіни Таймазової, Максима Храмцова та Федора Чудінова.
Раніше президент України, анонсуючи цей пакета санкцій, зазначав, що він "має бути сигналом для інших у світі – сигналом, що не можна просто заплющувати очі на підтримку агресії. Коли українцям на Олімпіаді забороняють навіть згадувати жертв російської агресії, то це точно глобальний відкат від справедливості. Ми будемо відновлювати справедливість"
Джерело: https://president.gov.ua/news/ukrayina-zaprovadila-sankciyi-proti-desyati-rosijskih-osib-y-102901
https://www.president.gov.ua/documents/1232026-58345