Угорщина й Словаччина збираються оскаржити в суді постанову ЄС про заборону імпорту нафти й газу з РФ
Угорщина та, ймовірно, Словаччина оскаржуватимуть в Європейському суді план ЄС щодо заборони імпорту російського газу й нафти, повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на платформі X в неділю.
"Щойно наступного тижня план RePowerEU буде прийнято, разом зі Словаччиною ми подамо до Європейського суду клопотання про анулювання та проситимемо про призупинення дії постанови на час судового розгляду", - написав Сійярто на X.
Вын пояснив такий крок тим, що заборона імпорту російської нафти та газу "зробить неможливим безпечне енергопостачання Угорщини та Словаччини та призведе до різкого зростання цін".
Також Сійярто звинуватив ЄС в "масштабному юридичному шахрайстві", оскільки на його думку RePowerEU "є санкційним заходом, який потребуватиме одноголосного схвалення". Угорський міністр стверджує, що цей план суперечить договорам ЄС, якими енергетична політика визнана національною компетенцією.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Глава МЗС Угорщини відреагував на заборону в'їзду в Україну угорським військовим згадкою про членство в ЄС
18:33, 26.09.2025
Сійярто анонсував зустріч з Сибігою у Будапешті цього тижня
16:12, 08.09.2025
Сіярто: Трамп не надсилав повідомлень, що Угорщина повинна припинити купувати російську нафту
16:03, 08.09.2025
Сійярто: Угорщина не може відмовитись від російської нафти, бо "не має іншого вибору"
18:56, 05.09.2025
Угорщина наклала вето на план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії – Сійярто
18:16, 16.06.2025
ОСТАННЄ
Кадрові рішення в НВМК не потребують окремого погодження з Мінветеранів - держустанова
09:23, 19.01.2026
Внаслідок нічної атаки РФ на Одещину пошкоджено енергетичну та газову інфраструктуру - ОВА
09:03, 19.01.2026
Генштаб зафіксував упродовж доби 144 бойові зіткнення
08:55, 19.01.2026
Премʼєр Швеції: Нас не вдасться шантажувати. Тільки Данія і Гренландія вирішують питання щодо Данії і Гренландії
08:50, 19.01.2026
ППО знешкодило 126 із 145 безпілотників, зафіксоване влучання 13 ударних БпЛА на 12 локаціях – Повітряні сили