Мерц: Після зустрічі з Путіним Трамп проінформує Зеленського й очільників європейських держав
Федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що президент США Дональд Трамп після зустрічі з Володимиром Путіним на Алясці проінформує про результати президента України Володимира Зеленського та лідерів європейських країн.
"Після зустрічі з Путіним він (Трамп – ІФ-У) поговорить з Володимиром Зеленським та проінформує голів європейських держав. Ми сподіваємося на певний рух, на те, що буде мир в Україні", - сказав він на спільній із президентом України пресконференції у Берліні.
За словами Мерца, під час сьогоднішньої відеоконференції європейські лідери, Зеленський і Трамп обговорили "декілька важливих пунктів", а також дали зрозуміти, що Україна повинна сидіти за столом переговорів, "якщо буде наступна зустріч після цієї".
"Ми хочемо, щоб був правильний порядок. Це означає переговори і це має бути на початку. Важливими елементами може бути рамкова угода, яка буде пізніше", - додав канцлер.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Трамп заявив про необхідність усунення російської загрози для Гренландії через бездіяльність Данії
07:45, 19.01.2026
Бенефіціарами протиріч між союзниками є Китай і Росія – Каллас про митні погрози Трампа
02:52, 18.01.2026
Між союзниками проблеми найкраще вирішувати шляхом обговорення, а не тиску – Стубб про митні погрози Трампа
01:54, 18.01.2026
Застосування тарифів до союзників за забезпечення колективної безпеки є абсолютно неправильним – Стармер
01:31, 18.01.2026
Введення мит підірве трансатлантичні відносини – фон дер Ляєн
23:46, 17.01.2026
ОСТАННЄ
Мінветеранів: 50 тис. ветеранів уже подали заявки на компенсацію автоцивілки
10:52, 19.01.2026
РФ вночі пошкодила п'ять енергооб'єктів на Чернігівщині
10:47, 19.01.2026
Станом на зараз немає даних про українців серед загиблих чи постраждалих внаслідок аварії в Іспанії
10:45, 19.01.2026
Ворог атакував енергетичну інфраструктуру Одещини, без світла майже 31 тисяча родин - ДТЕК
10:41, 19.01.2026
Шмигаль доручив "Укренерго" збільшити технічні можливості для імпорту та передачі е/е з Заходу на Схід України