Перший у світі батальйон безпілотних наземних комплексів сформували в полку К-2
20 окремий полк безпілотних систем К-2 оголосив про запуск батальйону безпілотних наземних комплексів (НРК) у складі полку, повідомили у пресслужбі частини.
Це перший у світовій історії випадок, коли в армії країни створюється батальйон роботів.
К-2 разом із Новою поштою оголошують збір коштів, який називається "Робот на прокачку", щоб новоспечений батальйон якомога швидше виріс у засобах та інфраструктурі та почав виконувати бойові завдання. Ціль — 20 мільйонів гривень. Кошти потрібні для облаштування майстерні, модернізації роботів, обшивки захистом евакуаційних причепів, облаштування робочих місць екіпажів, оплати супутникового звʼязку, облаштування місця постійної дислокації батальйону, обладнання лафетів для перевезення НРК лебідками. Також необхідна модернізація інших дронів (FPV, Вампіри), які забезпечуватимуть розвідку та прикриття операторам наземних комплексів.
Командир полку К-2 підполковник Кирило Верес закликав підтримати збір та оголосив про набір у новий батальйон.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Перші 7 шкіл операторів НРК отримали сертифікацію у межах спільної реформи Міноборони та Мінцифри – перший віцепрем’єр
15:22, 19.11.2025
У ДШВ показали кадри підриву російського логістичного НРК поблизу Покровська
17:39, 11.11.2025
Військові ЗСУ зможуть обмінювати е-Бали на роботизовані комплекси на Brave1 Market – перший віце-прем’єр
18:20, 27.10.2025
Оперативна евакуація поранених на фронті ускладнилася, слід масштабувати застосування НРК для цього – Сирський
15:28, 11.08.2025
ОСТАННЄ
Музиченко: дуже великий виклик - значна частка первинного протезування, але галузь зробила великий скачок
14:40, 23.12.2025
Відшкодовано ще понад 40 млн грн, якими заволоділи у межах програми "Турбота. Назустріч киянам" - прокуратура
14:37, 23.12.2025
За високофункціональним протезуванням понад 95% становить імпорт, в 2026р запрацюють гранти для виробників біонічних протезів - Музиченко
14:06, 23.12.2025
Зеленський після доповіді Умєрова: напрацьовано документи по гарантіям безпеки, відновленню і базовій рамці для закінчення війни
13:50, 23.12.2025
Музиченко: понад 80% протезувань в країні закривається за держпрограмою