Події

Україна має побудувати швидкісні дороги для сполуччення з європейськими автомагістралями – заступник міністра фінансів

Україна має активізувати роботу в напрямку будівництва швидкісних доріг, які поєднають країну з дорогами до українського кордону, що будуються на боці Євросоюзу, зокрема, на польському кордоні сказав заступник міністра фінансів Олександр Кава.

"Нам треба активізувати роботу аби швидкісні дороги з Польщі не зупинялися на українському кордоні, а йшли до найближчих обласних центрів, з'єднувалися із мережею швидкісних автомобільних доріг України", - сказав Кава на організованій аналітичним центром "We Build Ukraine" конференції "Логістика як драйвер економічного зростання".

Він нагадав, що з польського боку до українського кордону підходить автомагістраль А4 (головна польська автотраса, яка проходить із заходу на схід країни від німецького Герліц до МАПП "Краківець-Корчова"), а також автомагістраль S12 (має з'єднати місто Пйотркув-Трибунальський із

"Схожа ситуація в нас з Угорщиною. Ще 20 років тому угорська сторона зупинила будівництво автомобільної дороги М3 в 20 кілометрах від українського кордону, тому що не могли визначити, де ж буде побудований новий пункт пропуску. Наразі процес активізований. Повністю підготовлена проєктна документація будівництва швидкісної дороги від Мукачевого до нового пункту пропуску на українсько-угорському кордоні "Дийда". І з угорського боку так само будівельні роботи в цьому напрямку почались", - сказав Кава.

За його словами, ще один проект, який дозволить з'єднати України з румунською мережею швидкісних доріг – поєднання з автобаном А7 (молдовська автомагістраль – від румунського міста Плоєшті до міста Сірет на кордоні з Україною, - ІФ-У).

"Ще один проєкт, який так само дозволить з'єднати Україну з румунською швидкісною мережею автобан А7, який йде від Бухареста до міста Сучава і далі до пункту пропуску з Україною. Ми почали вже підготовку проектної документації, щоб продовжити цю дорогу до Чернівців, а в майбутньому, сподіваюся, вона піде далі і до Хмельницького", - сказав Кава.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ