Події

США пропонують альтернативну резолюцію ООН щодо України

США запропонували власний проект резолюції Організації Об'єднаних Націй з нагоди третьої річниці вторгнення Росії в Україну, офіційний реліз з цього приводу видав Держдепартамент США.

"Сполучені Штати запропонували просту, історичну резолюцію в Організації Об'єднаних Націй, яку ми закликаємо всі держави-члени підтримати, щоб прокласти шлях до миру. Ця резолюція узгоджується з думкою президента Трампа про те, що ООН повинна повернутися до своєї основоположної мети, закріпленої в Статуті ООН, - підтримувати міжнародний мир і безпеку, в тому числі шляхом мирного врегулювання спорів", - сказано в релізі Держдепу.

"Ми твердо віримо, що зараз саме той момент, коли потрібно взяти на себе зобов'язання покласти край війні. Це наша можливість створити реальний імпульс до миру", - йдеться в повідомленні Держдепартаменту. В релізі міститься заклик до всіх держав-членів ООН "приєднатися до Сполучених Штатів у цьому урочистому прагненні".

Агентство Reuters повідомило, що Резолюція, запропонована США, також "закликає до швидкого припинення конфлікту і ще більше закликає до встановлення тривалого миру між Україною і Росією".

Росія запропонувала поправку, яку побачило агентство Reuters, щоб цей рядок звучав так: "закликає до швидкого припинення конфлікту, в тому числі шляхом усунення його першопричин, і далі закликає до тривалого миру між Україною і Росією".

"Посол Росії в ООН Василь Небензя назвав проект резолюції США "хорошим кроком". Російський дипломат на умовах анонімності заявив, що якщо російська поправка буде прийнята Генеральною Асамблеєю, то Москва проголосує за резолюцію США", - пише Reuters.

За словами Небензі, він був проінформований представниками США перед тим, як проект був розповсюджений серед 193 членів Генеральної Асамблеї.

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея має зібратися в понеділок, щоб проголосувати за текст, розроблений Україною та Європейським Союзом, який закликає до деескалації, якнайшвидшого припинення бойових дій та мирного врегулювання відповідно до основоположного Статуту ООН та міжнародного права.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ