Події

КРАІЛ має бути ліквідована до 10 лютого в рамках закону - Гетманцев

Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) має бути ліквідована до 10 лютого 2025 року, після чого 1 квітня цього року всі її повноваження перейдуть до інших органів і запрацюють нові вимоги щодо захисту гравців, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла закон про ліквідацію КРАІЛ та боротьбу з лудоманією (проект № 9256-д). Закон набере чинності вже з 1 квітня, але для того, щоб він запрацював у повному обсязі, уряд повинен розробити необхідні підзаконні акти та забезпечити передачу повноважень до нових органів", - написав він в Телеграм в середу.

Згідно з опублікованою Гетьманцевим інформацією, до 24 січня Кабмін має визначитися з міністерством, яке формуватиме державну політику у сфері азартних ігор та лотерей, до 10 лютого КРАІЛ має бути ліквідована, а замість неї буде створено новий орган. Наступним кроком, до 28 лютого, є підготовка підзаконних актів для реалізації самого закону, після чого вже 1 квітня усі повноваження КРАІЛ будуть передані до інших органів і запрацюють нові вимоги щодо захисту гравців.

Найголовнішим етапом Гетманцев вважає впровадження Державної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ) організаторів азартних ігор до 30 вересня.

"А ось і перші гарні новини. Центр відповідальної гри ініціює створення робочої групи для підготовки рекомендацій з метою виконання вимог нового Закону", - додав він.

Гетманцев нагадав, що саме Центром відповідальної гри було проведено перше в Україні нацдослідження у сфері ігрової залежності, результати якого безперечно будуть максимально корисними під час реалізації закону.

Як повідомлялось, 6 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон №4116-IX щодо боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та удосконалення державного регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей. Закон передбачає ліквідацію КРАІЛ, заборону реклами азартних ігор (крім винятків: на ТБ і радіо в нічний час, у медіа для осіб, старших за 21 рік, на платформах і пошукових системах із цільовою аудиторією, старшою за 21 рік), удосконалення правил розрахунків, заборону дзвінків та СМС невизначеному колу осіб від організаторів ігор.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ