Події

СБУ та НАБУ викрили схему розкрадання коштів "Укренерго" майже на 60 млн грн

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро України викрили масштабну схему розкрадання коштів НЕК "Укренерго" на безоплатному постачанні е/е майже на 58,44 млн грн, повідомила СБУ.

За матеріалами справи, у квітні 2022 року підозрюваний, колишній заступник голови Харківської облради, який на момент вчинення правопорушення був депутатом облради, організував схему розкрадання електроенергії "Укренерго", яка полягала в її безоплатному відборі та подальшому продажі кінцевим споживачам.

"До незаконної діяльності депутат залучив двох спільників: засновницю та директора приватної компанії в Києві, що торгує енергоносіями. Разом вони створили три фіктивні фірми, через які отримували е/е з ОЕС України та продавали кінцевим споживачам. Жодна з цих фірм не платила «Укренерго» за отриману е/е", - було описано ситуацію в телеграм-каналі СБУ.

При цьому отримані від споживачів доходи фігуранти виводили в тінь під виглядом сплати боргових зобов'язань перед афілійованими компаніями, а далі ці "кошти, сплачені як борг" переводили на рахунки іншої компанії, зареєстрованої на Балканах.

Як вказує відомство, згідно з висновками комісійної судової економічної експертизи, внаслідок цих дій "Укренерго" завдано збитків на суму 58,44 млн грн.

Уточнено, що правоохоронці провели в Києві обшуки директора столичної компанії та повідомили йому про підозру, іншим двом учасникам оборудки про підозру повідомлено заочно. Зокрема, ексдепутату та засновниці підприємства, які переховуються за кордоном, підозру оголошено за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. ч. 5 ст. 191. 5 ст. 191 (організація та пособництво у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою), а також ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Дії затриманого директора приватної компанії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК, вирішують питання про обрання йому запобіжного заходу.

"Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна", - ідеться в повідомленні.

Уточнено, що комплексні заходи проводилися за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ