Події

Зростання попиту на газ у Європі може створити проблеми для бідніших країн-покупців

Зростання попиту на природний газ у Європі цього року призведе до боротьби за його постачання у світі та ризикує витіснити з ринку покупців з бідніших країн, що розвиваються, зокрема в Азії та Південній Америці, пише агентство Bloomberg.

Уперше з моменту енергетичної кризи, спровокованої повномасштабним вторгненням РФ в Україну, Європа може не виконати мету щодо заповнення сховищ газом до наступної зими. Це створить умови для боротьби за постачання газу до введення в експлуатацію нових потужностей з виробництва СПГ, які почнуть полегшувати ситуацію з наступного року.

Резерви газу в Європі на цю зиму достатні, і ціни на газ знижуються на початку року, однак через холоди, що накрили регіон цими вихідними, запаси витрачаються. Тим часом варіанти закупівлі газу Європою скоротилися після припинення поставок російського газу через Україну з 1 січня.

Щоб покрити очікуваний попит, Європі необхідно імпортувати додатково приблизно 10 млн тонн СПГ на рік - це приблизно на 10% більше, ніж у 2024 році, зазначає аналітик MST Marquee в Сіднеї Сол Кавонік.

Нові проєкти з експорту ЗПГ у Північній Америці можуть частково покрити цей попит, проте все залежатиме від того, як швидко вони зможуть наростити виробництво.

Необхідність збільшення закупівель СПГ Європою відволікатиме частину поставок з Азії, де розташовані його найбільші у світі споживачі. Зростання конкуренції за СПГ здатне підняти ціни до таких рівнів, які не можуть собі дозволити, наприклад, Індія, Бангладеш і Єгипет, зазначають експерти. Підвищення цін також негативно позначиться на відновленні економіки Німеччини.

 

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ