"Київтеплоенерго" на початок 2025р відновило 2 тис. од. пошкодженого обстрілами обладнання
Станом на початок 2025 року комунальному підприємству "Київтеплоенерго" ("КТЕ") вдалося відновити майже 2000 од. зруйнованого російськими ракетними обстрілами обладнання, що було пріоритетом для компанії.
"Починаючи з лютого 2022 року, енергетичні об’єкти "КТЕ" зазнали понад півтора десятки ракетних та дронових ударів, в результаті чого було втрачено до 70% генеруючих потужностей, знищено сотні одиниць дороговартісного енергетичного обладнання", - повідомила компанія в телеграм-каналі в п'ятницю.
Щоб забезпечити життєдіяльність столиці, "КТЕ" насамперед спрямовує кошти на відновлення об'єктів критичної інфраструктури, які потребують багатомільйонних інвестицій.
"З початку повномасштабного вторгнення, з очевидних причин, знизилась можливість фінансування проєктів реконструкції тепломереж на довоєнному рівні. Особливо, зважаючи на те, що підприємство змушене спрямовувати більшу частину фінансованого ресурсу на відновлення об’єктів генерації електроенергії та тепла", - пояснили в "КТЕ".
Як зазначили в компанії, з огляду на пріоритетність фінансування відновлення енергооб'єктів, у 2024 році, зокрема, не вдалося виконати реконструкцію тепломережі на вул. Петлюри в столиці. Планується, що ці роботи будуть виконані в міжсезоння з огляду на фінансову та ресурсну потребу, а також особливості розташування - мережі пролягають в історичному центрі міста.
"Ситуація із залучення коштів на реконструкцію теплової інфраструктури міста ускладнюється тим, що протягом останніх 6 років КП "Київтеплоенерго" продовжує утримувати тариф на тепло незмінним. При цьому держава зобов’язалась компенсувати різницю в тарифах між реальною вартістю та тою, що сплачують кияни. Однак, на жаль, цього не відбувається", - зазначили в "КТЕ".
Як додали на підприємстві, йдеться про десятки мільярдів гривень, які могли б бути залучені до реконструкції проблемних ділянок тепломереж, зокрема на вул. Петлюри.
"Не зважаючи на це, протягом воєнного стану у 2022-2024 роках "Київтеплоенерго" вдалось перекласти близько 100 км зношених ділянок тепломереж", - констатували в компанії.
За інформацією "КТЕ", 9 січня близько 16:40 сталося експлуатаційне пошкодження теплової магістралі діаметром 450 мм на перетині вул. Жилянська та Симона Петлюри з витоком води на проїжджу частину. Фахівці компанії того самого дня пошкодження локалізували.
Наразі над ліквідацією наслідків пошкодження працюють три аварійно-відновлювальні бригади (до 40 осіб і понад 10 одиниць спецтехніки), щоб у максимально стислі терміни відновити теплопостачання для будинків мікрорайону.