Події

Велика кількість мазуту сягнула південного та південно-західного узбережжя Криму - інформація УкрНЦЕМ

Велика кількість нафтопродуктів, які потрапили в Чорне море після аварії російських танкерів, сягнула південного і південно-західного узбережжя Криму, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України з посиланням на інформацію Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ).

"Основне забруднення узбережжя та морських вод наразі спричинене перерозподілом мазуту, який потрапив у воду під час аварії, під впливом течій та вітру. Значна кількість мазуту досягла південного та південно-західного узбережжя Криму, створюючи серйозну загрозу для екосистеми регіону", - ідеться в повідомленні в телеграм-каналі в понеділок.

Зазначається, що супутниковий моніторинг Sentinel-1, проведений 4 січня 2025 року, зафіксував забруднення у вигляді плям нафтопродуктів площею приблизно 2 км² поблизу Феодосії та 0,25 км² біля мису Такіль. Також було виявлено можливі сліди забруднення між Партенітом і Судаком.

У неділю, 5 січня, супутникові знімки підтвердили широке поширення мазуту вздовж південного узбережжя Криму. Поблизу м. Севастополь і м. Кача було зафіксовано мазутні плями протяжністю до 15 км, загальна площа забрудненої акваторії становила біля 1 тис. км².

Міндовкілля зазначає, що за цей період ЗМІ повідомили про виявлення забруднених птахів у районах Ласпі, Балаклавської бухти м. Севастополь, Євпаторії, Коктебеля, Алушти та Гурзуфа. Також повідомлялося, що станом на 5 січня внаслідок забруднення загинув 61 дельфін.

Забруднення регулярно спостерігалося на кавказькому узбережжі, від мису Панагія до Анапи. У цих районах зафіксовано викиди мазуту, які можуть бути пов'язані і з аварією танкерів, і перерозподілом раніше вивільненого мазуту.

"Міндовкілля надалі інформуватиме щодо поширення забруднення, яке сталося внаслідок аварії російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" у районі Керченської протоки під час штормових умов 15 грудня 2024 року", - ідеться в повідомленні.

Для контролю поширення забруднення здійснюють регулярний моніторинг супутникових знімків, аналіз отриманих даних та оцінку ситуації за повідомленнями медіа.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ