Події

Зло не можна умиротворити, його потрібно перемогти заради безпечного майбутнього - звернення українських громадських діячів до світових лідерів

Українські громадські діячі опублікували відкрите звернення до світових лідерів і міжнародної спільноти, в якому закликали не примушувати Україну до відмови від власних територій без надання дієвих гарантій безпеки, оскільки це призведе до заохочення агресора та принесе війну в інші країни.

"Ця війна не обмежується Україною, і "українське питання" не може бути вирішене винятково в рамках російсько-українських відносин. Якщо світові лідери вимагатимуть від України поступок територій і суверенітету без надання будь-яких ефективних гарантій безпеки, вони, по суті, призведуть до поразки України, що стане сигналом Китаю та іншим ревізіоністам, що вони можуть захопити те, що хочуть", - ідеться у зверненні під назвою "Не умиротворяйте зло".

Під ним підписалися понад 160 осіб, серед яких правозахисники, депутати, дипломати, науковці, відомі діячі мистецтв, лідери найбільших бізнес-асоціацій та різних релігійних громад.

"Для самої України ця війна є екзистенційною: це війна за виживання української нації, суспільства й держави. Українське демократичне та російське авторитарно-імперське політичні бачення по суті є взаємовиключними. Це означає, що будь-яке "замороження" конфлікту на тій чи іншій лінії розмежування не приведе ні до зняття напруженості, ні до встановлення стійкого миру. Для Росії таке заморожування насамперед буде сигналом слабкості Заходу й заохотить подальшу агресію і війни, в яких проллється кров європейців і американців. Стійкий мир настане тільки тоді, коли під спільним тиском України та її союзників Росія зіткнеться з системною кризою і поразкою режиму Путіна. Як свідчить історія, тиранії крихкі", - зазначається в документі.

У зверненні наголошується, що отримання додаткових територій не є головною метою РФ у цій війні, це лише одна з проміжних цілей. "Кінцева мета Росії - зруйнувати світовий порядок, який існує. Вона прагне повернути собі статус наддержави, яка діє свавільно і за правом сильного нападає на сусідів, втручається у справи інших країн, вчиняє терористичні акти, підтримує авторитарні режими та незаконні збройні формування по всьому світу... Україна, через свою історію та географію, стала наступною ціллю на шляху до реалізації цих реваншистських намірів", - наголошують автори документа.

Вони зазначають, що результатом стратегії умиротворення агресора буде крах багаторічних зусиль з обмеження розповсюдження ядерної зброї, а вплив російських ЗМІ, кібератаки, таємні операції та втручання у вибори в демократичних країнах підірвуть світовий порядок.

З іншого боку, ефективне припинення російської агресії проти України може стати вирішенням багатьох проблем демократичного світу. "Поразка Росії в її агресивній війні проти України відновить порядок, що базується на правилах і взаємозалежності відповідальних гравців. Безпека світової торгівлі, світової ядерної енергетики та продовольчої безпеки будуть зміцнені. Терористичні режими й організації в усьому світі втратять підтримку Росії та ослабнуть", - зазначається у зверненні.

Автори документа наголошують, що Україна нині виграє час для об'єднання і зміцнення демократичного світу, але цей час не безмежний. "Сили, що захищають мир, свободу й людську гідність, мають перейти в наступ. Україна й весь демократичний світ можуть тільки разом перемогти або разом здатися і програти. Ілюзія миру ціною ганьби не раз призводила до нової війни... Ціна війни буде ще вищою, якщо наші союзники спокусяться ілюзією припинення війни без усунення її причин. І це стосується не лише України, а й усього світу. Ось чому ми закликаємо наших партнерів шукати спосіб не умиротворяти агресора, а перемагати разом. Зло не можна умиротворити. Його необхідно перемогти й покарати заради безпечного майбутнього України, Європи та всього світу", - резюмується у зверненні.

Серед тих, хто підписав звернення, - голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв (фракція "Слуга народу"), виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк, письменник Юрій Андрухович, волонтер Сергій Притула, голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність"), співголова Асоціації єврейських організацій та громад України ("Ваад") Йосиф Зісельс, президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, виконавчий директор Diia.City United Наталія Микольська та інші.

"У ці перші тижні нового року триває формування позиції, з якою світові лідери вийдуть на переговори щодо завершення війни. Саме тому група українських громадських діячів, інтелектуалів і лідерів думок підготувала відкрите звернення до міжнародної спільноти під назвою "Не умиротворяйте зло". Документ... визначає українське бачення цілей війни для Росії та України, а також можливі сценарії її завершення", - написала Микольська у фейсбуці.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ