Щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів планують виготовити в Україні у 2025 р.
В Україні планують виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Сьогодні озвучу основні пріоритети уряду і напрями, за якими будемо рухатися вперед у 2025 році. Перш за все, це оборона та безпека нашої країни.
Маємо рекордний бюджет, щоб забезпечити нашу армію та посилити оборонну промисловість. Загалом на оборону і безпеку заклали 2 трильйони 230 млрд грн.", - сказав Шмигаль на засіданні уряду в п'ятницю.
За словами прем'єра, витрати на озброєння і військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн, а плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих можливостей до 30 млрд дол.
"У рамках проєкту «Зброя перемоги» запустимо довгострокові контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу приділятимемо компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України - виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів", - розповів Шмигаль.
Він також заявив, що Україна розвиватиме "данську модель", за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії, і на цю програму на 2025 рік очікується залучити понад мільярд доларів.
"У сфері безпеки також особливу увагу приділимо розвитку системи укриттів за фінською моделлю. Це державно-приватне партнерство, що передбачає велику мережу надійних укриттів. У мирний час ці укриття матимуть різне цільове призначення", - розповів прем'єр.