Кабмін продовжив на 6 місяців виплату допомоги на проживання вразливим категоріям переселенців
Кабінет Міністрів України продовжив на шість місяців виплату допомоги на проживання вразливим категоріям внутрішньо переміщених осіб.
Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю.
Зокрема, внесено зміни до постанови Кабміну "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам", згідно з якими продовжено виплату такої допомоги на шестимісячний період найуразливішим категоріям внутрішньо переміщених осіб.
Передбачено, що під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї не враховується дохід, отриманий одноразово протягом календарного року від продажу: єдиного транспортного засобу (механізму), зареєстрованого на одну особу зі складу членів сім'ї; єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого на територіях, на яких тривають (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих РФ, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території, що є активною частиною сім'ї; територій, що не належать до території, що не є територією, яка не є територією.
Також внесено зміни до постанови "Про реалізацію експериментального проєкту із надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб і військового збору".
Так, програму субсидії на найм житла поширено на всю територію України для максимального охоплення переселенців, а також знижено базову відсоткову ставку обов'язкового платежу до 20%, з метою забезпечення більшої доступності програми субсидії на оренду житла для переселенців.
Крім того, для стимулювання орендодавців до здачі нерухомості та виведення її на легальний ринок передбачено компенсувати орендодавцю сплату ПДФО, військового збору, єдиного податку, виходячи з розміру граничної вартості найму (оренди) житлового приміщення, визначеного органом Пенсійного фонду України, а не розміру субсидії.
"При цьому розмір компенсації не може перевищувати щомісячну плату за оренду приміщення згідно з договором найму. Встановлено обмеження величини коригувального коефіцієнта за регіональними відмінностями наймача, що застосовується для розрахунку вартості оплати найму (оренди) 1 кв. м житлового приміщення (будинку, квартири) на рівні 1,5", - ідеться в повідомленні.