Події

Християни західних країн відзначають Різдво

Християни багатьох країн світу святкують у середу Різдво.

З нагоди католицького Різдва папа римський Франциск виступить у середу зі зверненням "До міста і до світу" (Urbi et orbi). Понтифік звернеться до вірян з балкона базиліки Святого Петра у Ватикані. Його виступ заплановано на 12:00 за місцевим часом (13:00 кч).

У багатьох європейських містах напередодні Різдва на вулицях встановили прикрашені ялинки і традиційні ярмарки. Так, у Страсбургу, влада якого 1992 року проголосила своє місто "столицею Різдва", на центральній площі встановили ялину, висотою 31 м. Традиційний різдвяний ярмарок, що отримав цього року тему "Час дивуватися", триватиме до 27 грудня, а святкове освітлення можна буде спостерігати аж до 6 січня. Водночас для економії ресурсів у місті обмежили години роботи ілюмінації та перейшли на енергоощадні лампочки, а багато ялинкових прикрас було виконано з перероблених пластикових пляшок.

У Німеччині під час святкування Різдва і Нового року загалом горітиме близько 21,79 млрд лампочок на ялинкових гірляндах, а також у вітальнях, на фасадах будинків і у дворах. Це трохи нижче торішнього рекорду в 21,8 млрд ламп.

Святкування Різдва в містах ФРН відбувається на тлі нещодавньої трагедії в місті Магдебург, де водій навмисно врізався в натовп людей на різдвяному ярмарку. У підсумку п'ятеро людей загинули, понад 200 дістали травми.

Глава МВС ФРН Ненсі Фезер закликала посилити заходи безпеки на законодавчому рівні, зокрема, посилити поліцію і запровадити біометричне розпізнавання особи.

Другий рік поспіль Віфлеєм, де, згідно з християнською традицією, народився Ісус Христос, обмежив святкування через солідарність із жертвами воєнних дій у Секторі Гази. Зокрема, цього року на головній площі міста знову не буде традиційної різдвяної ялинки. Крім того, конфлікт на Близькому Сході призвів до різкого скорочення потоку туристів. Так, від початку 2023 року 80-відсоткова заповнюваність готелів Вифлеєма впала до 3% на цей час. У 2024 році Вифлеєм відвідало менше ніж 100 тис. осіб.

У вівторок, напередодні Різдва, Санта-Клаус вилетів із Північного полюса, щоб розвезти подарунки по всьому світу. Він пересувається на своїх чарівних санях, запряжених дев'ятьма оленями, на чолі яких знаменитий червононосий олень Рудольф. На сайті  можна в режимі реального часу спостерігати за його переміщенням.

Об'єднане командування повітряно-космічної оборони північноамериканського континенту (НОРАД) використовує системи радіолокаційних станцій, супутники та винищувачі для визначення місця розташування Санта-Клауса.

Традиція відстежувати переміщення головного різдвяного персонажа зародилася в НОРАД 1955 року, коли в одній американській газеті з'явилося оголошення з номером телефону, зателефонувавши на який можна було "поговорити з Сантою". Однак в оголошенні була помилка. У результаті діти телефонували до штаб-квартири командування ППО континентальної частини США (попередника НОРАД), після чого, з 1958 року, військові взяли на себе святковий обов'язок щороку повідомляти всім охочим про пересування Санта-Клауса.

Різдво 25 грудня зустрічають не лише католики, а й представники багатьох інших християнських конфесій світу, включно з православними. Виняток становлять послідовники Російської, Сербської, Єрусалимської та Грузинської православних церков, які відзначають це свято в ніч на 7 січня.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ