Санта-Клаус розпочав свою традиційну різдвяну навколосвітню подорож
Санта-Клаус у вівторок, напередодні Різдва, вилетів з Північного полюса, щоб розвезти подарунки по всьому світу, повідомляє Об'єднане командування повітряно-космічної оборони північноамериканського континенту (НОРАД), яке за традицією відстежує його пересування.
Санта-Клаус покинув Північний полюс об 11:00 кч. Він пересувається своїми чарівними санями, що запряжені дев'ятьма оленями, на чолі яких знаменитий червононосий олень Рудольф.
На сайті https://www.noradsanta.org/en/ можна в режимі реального часу спостерігати за переміщеннями Санта-Клауса.
Санта зазвичай розпочинає свій шлях з лінії зміни дат у Тихому океані й рухається на захід. Традиційно Санта спочатку відвідує південну частину Тихого океану, потім Нову Зеландію та Австралію. Після цього він вирушить до Японії, Азії, Африки, потім до Західної Європи, Канади, США, Мексики, Центральної та Південної Америки. У НОРАД попереджають, що маршрут Санта-Клауса може змінюватися залежно від погодних умов, що робить його "по-справжньому непередбачуваним".
НОРАД використовує системи радіолокаційних станцій, супутники й винищувачі для визначення місця розташування Санта-Клауса.
Відповідно до традиції, Санта-Клаус вирушає в навколосвітню подорож 24 грудня. У подорожі Санта встигає відвідати більшість країн світу, а також роздати кілька мільярдів подарунків.
Традиція відстежувати переміщення головного різдвяного персонажа зародилася в НОРАД 1955 року, коли в одній американській газеті з'явилося оголошення з номером телефону, зателефонувавши на який, можна було "поговорити із Сантою".
Однак в оголошення вкралася помилка. У результаті діти почали додзвонюватися в штаб-квартиру командування ППО континентальної частини США (попередника НОРАД), після чого, починаючи з 1958 року, військові взяли на себе святковий обов'язок щороку повідомляти всім охочим про пересування Санта-Клауса.