Прем'єрка Італії закликала ЄС не дозволити РФ спрямовувати потоки нелегальних мігрантів
Небезпека для безпеки ЄС з боку РФ не припиниться після закінчення війни в Україні, і ЄС має бути до цього готовий, сказала прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні, повідомляє Reuters.
"Йдеться про нашу демократію, про вплив на нашу громадську думку, про те, що відбувається в Африці, про сировину, про інструменталізацію міграції. Ми повинні знати, що це дуже широке поняття безпеки", - сказала Мелоні в неділю у фінській Лапландії, де зустрілися лідери Італії, Швеції та Греції, а також глава МЗС ЄС для обговорення безпеки в Північному регіоні та Середземномор'ї, а також проблем міграції в Південній Європі.
За її словами, РФ становить більшу загрозу безпеці ЄС, ніж просто оборона, оскільки Москва може використовувати нелегальну імміграцію та інші проблеми для підриву блоку. "Ми повинні розуміти, що загроза набагато ширша, ніж ми собі уявляємо", - заявила Мелоні на пресконференції, коли її запитали про РФ.
Вона закликала ЄС зробити більше для захисту своїх кордонів і не дозволити РФ або будь-якій "злочинній організації" направляти потоки нелегальних мігрантів. Мелоні заявила, що ЄС помилявся, вирішуючи проблему імміграції впродовж багатьох років просто з погляду того, як розділити тягар. "У результаті ми не змогли захистити наші кордони... Ми хочемо захистити наші зовнішні кордони і не дозволимо Росії або злочинним організаціям підірвати нашу безпеку", - сказала прем'єр Італії.
Поки НАТО залишалося "наріжним каменем" безпеки ЄС, блоку довелося вирішувати більш масштабні проблеми, сказала Мелоні. "Безпека також означає критично важливу інфраструктуру, це означає штучний інтелект, кібербезпеку, сировину, ланцюжки поставок. Це означає нову і більш ефективну зовнішню і коопераційну політику, це означає міграцію", - сказала вона.
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо зі свого боку заявив, що гарантування безпеки кордону його країни з РФ протяжністю 1340 км є "екзистенційним" питанням для Фінляндії та інших членів ЄС і союзників по НАТО.