Литва готова розширити співпрацю з Україною щодо підготовки та навчання українських військових - прем'єр
Литва готова розширити співпрацю з Україною у сфері підготовки та навчання українських військових, заявив прем'єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас.
"Литва та Україна мають широке поле співпраці. Одним із таких напрямів є оборона. Тут ми говоримо про підготовку і навчання військових до участі в бойових діях. Якщо відповідати на ваше запитання, то Литва готова розширити нашу співпрацю також і в цій царині", - сказав Палуцкас на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем у п'ятницю в Києві за підсумками спільного засідання урядів України та Литви, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", чи готова Литва за потреби відправляти в Україну інструкторів для підготовки українських військових.
Як повідомлялося, 13 грудня Міністерство оборони України повідомило, що українські інструктори з базової загальної військової підготовки у 2025 році пройдуть навчання в Литві в межах програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP).
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Україна та Китай провели політичні консультації, зокрема оговорили зусилля щодо досягнення миру - МЗС
18:27, 18.12.2025
Зеленський: Партнери з ЄС проінформували, що рішення про фіндопомогу може бути прийняте до кінця року
15:40, 18.12.2025
Американська торговельна палата заявляє про загрози морському транспорту України
13:48, 18.12.2025
Президент Чехії після розмови із Зеленським: в наших спільних інтересах, щоб угода принесла Україні гідний мир
20:33, 17.12.2025
Свириденко: 94 тис. військових і ветеранів скористалися послугою безоплатного лікування та протезування зубів у 2025р.
16:16, 17.12.2025
ОСТАННЄ
Цивільна інфраструктура та житло в Одесі постраждали внаслідок ворожої атаки
21:57, 18.12.2025
Американська DFC оголосила про запуск Американсько-Українського інвестфонду відбудови
21:40, 18.12.2025
Сенатори США закликали Трампа віддати Україні 5 млрд доларів заморожених активів РФ
21:32, 18.12.2025
Паламар "Калина" звернувся до прем'єр-міністерки з вимогою вирішити питання щодо виплат за знищену або захоплену російську техніку нацгвардійцям
20:58, 18.12.2025
Мексика продовжить підтримувати дипломатичні ініціативи України для досягнення миру — Стефанчук