ЮНЕСКО презентувало рекомендації щодо безбар'єрної реновації музеїв
ЮНЕСКО, Національна спілка архітекторів України та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у середу в Києві презентували практичний посібник "Реновація музеїв: архітектура доступності та безпеки".
"Музеї є життєво важливими публічними просторами, які мають працювати на все суспільство, і тому вони відіграють важливу роль у розвитку соціальних зв'язків, згуртованості суспільства та рефлексії щодо колективної ідентичності", - сказала голова Офісу ЮНЕСКО в Україні К'яра Бардескі на презентації в Києві в середу.
За її словами, йдеться також і про психічне здоров'я та про роль культури, зокрема в реінтеграції.
Бардескі також звернула увагу на ту роботу у сфері доступності, яка вже здійснюється в Україні в межах Національної стратегії створення безбар'єрного простору.
Зазначається, що рекомендації є важливим кроком у створенні інклюзивних, доступних і безпечних культурних просторів в Україні, що мають бути безбар'єрними для всіх членів спільноти, зокрема, дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, літніх людей і батьків із дитячими візочками.
У фокусі рекомендацій - поліпшення умов зберігання колекцій, підвищення готовності до надзвичайних ситуацій та створення безбар'єрного простору відповідно до міжнародних стандартів з урахуванням історичної цінності цих об'єктів.
Повідомляється, що проєкт спрямований на підтримку Національної стратегії створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року та Плану заходів щодо її реалізації.
Посібник є результатом серії семінарів, проведених у межах проєкту ЮНЕСКО, Нацспілки архітекторів України та Нацмузею мистецтв за фінансової підтримки Надзвичайного фонду спадщини ЮНЕСКО (HEF).
Ознайомитися з посібником можна за посиланням.