Події

Сибіга вітає ухвалення за основу закону про множинне громадянство

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга вітає ухвалення за основу закону про множинне громадянство і висловив подяку народним депутатам, які підтримали це голосування.

"Надважливий закон для збереження зв'язків українців за кордоном зі своєю державою. Це один із ключових пріоритетів президента України Володимира Зеленського та напрямів роботи МЗС", - написав він у фейсбуці.

Міністр нагадав, що близько семи з половиною мільйонів громадян України вимушено перебувають за межами країни.

"І нам необхідне запровадження інституту множинного громадянства, щоб не втратити наших людей. З урахуванням усіх безпекових застережень, звісно, з обов'язковою забороною на множинне громадянство з державою-агресором та іншими нюансами", - зазначив Сибіга.

За його словами, під час багатьох візитів за кордон, під час спілкування з громадами це питання порушувалося як одне з найважливіших.

"Переконаний, що до другого читання можна врахувати все, що необхідно, і нарешті зробити цей стратегічно мудрий крок для збереження єдності українства на всіх континентах", - наголосив Сибіга.

17 грудня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11469 про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. Законопроєкт підтримали 247 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.

Як повідомлялося, президентський законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України" спрощує порядок набуття громадянства та удосконалює регулювання правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять (проходили) військову службу за контрактом у Збройних силах, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії або є одним із подружжя такої особи або її дитини, а також є однією з осіб, що не є членами сім'ї, або їхніми батьками, які не є членами родини.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, його ухвалення розширить можливості набуття українського громадянства деяким категоріям іноземців та особам без громадянства. Водночас множинне громадянство не запроваджуватимуть щодо людей із російським громадянством або громадян держав, які не визнають територіальної цілісності та суверенітету України.

 

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ