Розміщення в Білорусі "Орєшніка" не підвищує ризики ударів по Україні або країнах НАТО
Розміщення ракет "Орєшнік" в Білорусі не підвищує ризиків ударів балістичними ракетами середньої дальності по Україні або країнах НАТО, однак це схоже на посилене брязкання Кремлем "ядерною дубиною", заявили в Інституті вивчення війни (ISW).
У звіті зазначають, що Володимир Путін укотре спробував похизуватися ракетою "Орєшнік" і російським ракетним потенціалом під час засідання Вищої державної ради Союзної держави. Аналітики вважають це інформаційною операцією Кремля з рефлексивного контролю.
В Інституті також додали, що міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв'ю американському ЗМІ 5 грудня аналогічним чином спробував позиціювати удар "Орєшніком" по місту Дніпро 21 листопада як готовність Москви використати будь-які засоби, щоб не допустити стратегічної перемоги Заходу над Росією.
За оцінками ISW, постійне хизування Кремля ракетою "Орєшнік" навряд чи свідчить про розробку особливо нових засобів для глибокого удару.
"Розміщення ракет "Орєшнік" в Білорусі суттєво не змінює загрозу для України і НАТО, адже російські військові вже давно мають ядерну зброю на материковій частині Росії і в Калінінградській області, здатну завдати удару по цілях в Україні і НАТО. Російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети "Іскандер", гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал" і крилаті ракети Х-101, здатні переносити ядерні боєголовки", - ідеться у звіті.