Климпуш-Цинцадзе: Розраховуємо на спільне зі США бачення в питанні допомоги Україні в боротьбі за її суверенітет
Голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність") розраховує, що США матимуть спільне бачення з Україною в питанні допомоги для її боротьби за суверенітет.
"Напевно, потрібно почати з того, що привітати новообраного президента та команду. І очевидно, що ми всі, як українці, розраховуємо на те, що незважаючи на різні заяви, які лунали під час виборчої кампанії, ми й далі зможемо знайти спільне бачення стосовно того, чому і як Сполучені Штати допомагатимуть Україні в її боротьбі і за суверенітет, за незалежність і, власне, за безпеку не лише для себе, а й для регіону і для світу", - сказала Климпуш-Цинцадзе в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.
Вона наголосила, що наразі невідомо, якою саме буде політика президента Трампа в його наступній каденції щодо України.
"Мені видається, що це залежатиме від великої кількості факторів і від того, а наскільки ми з єдиним голосом, як українці, об'єднавши ці наші зусилля, як всередині країни, так і з нашими партнерами з країн-членів НАТО європейського континенту, загалом країн вільного світу, зможемо донести спільний інтерес, який є і для нас, і для Сполучених Штатів Америки в тому, щоби Росія зазнала поразки в цій війні", - зазначила народний депутат.
На думку Климпуш-Цинцадзе, цей інтерес полягає в тому, щоб справді гарантувати і безпеку, і процвітання, і добробут кожному громадянину Сполучених Штатів Америки.
"А якщо саме на це націлена адміністрація Трампа, то це означає, зокрема, і боротися, і протидіяти автократіям і осі зла, яку сформувала Російська Федерація... На жаль, якщо хтось вирішить піддатися на тиск осі зла, то це означатиме, що вісь зла запропонувала нові правила гри в усьому світі. Це означає велику кількість додаткових вибухових конфліктів у світі", - наголосила народний депутат.
Вона додала, що це також означатиме серйозний підрив інтересів США не лише в безпековій, а й в економічній сфері.
Коментуючи перемогу республіканців на виборах до Сенату та їхню ймовірну перемогу на виборах до Палати представників, Климпуш-Цинцадзе зазначила: "Нам потрібно дуже ретельно проаналізувати новообраних представників Республіканської партії, які зайшли зараз і в Сенат, і в Конгрес. Активізувати всі зв'язки, які ми маємо з тими, хто до цього працював у Конгресі. І спільними зусиллями шукати той раціональний спільний підхід для того, щоб отримати рішення, яке для нас є критично важливим. Нам потрібне продовження допомоги Сполучених Штатів і лідерство Сполучених Штатів в протидії вісі зла у світі".
За словами голови комітету, на український парламент і українських дипломатів чекає велика і серйозна робота.
Климпуш-Цинцадзе також висловила побажання, щоб в Україні відмовилися від практики обмеження зв'язків партій із їхніми візаві у США.
"Мені дуже хотілося б, щоб ми відмовилися нарешті в Україні від обмежень максимального використання всіх мережевих зв'язків різних партій із нашими візаві у Сполучених Штатах Америки", - зазначила голова комітету.
Вона нагадала, що представникам "Європейської солідарності" неодноразово забороняли "відвідувати заходи, які є платформами для взаємодії саме з консервативними партіями світу, зокрема й республіканською".