Події

Тривалість базової загальновійськової підготовки збільшено до 45 діб із 1 листопада - Генштаб ЗСУ

Тривалість обов'язкової базової загальновійськової підготовки (БЗВП) новобранців у навчальних центрах Збройних сил України з 1 листопада 2024 року збільшено з 30 до 45 діб, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ з посиланням на рішення головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Як зазначили в Головному управлінні доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ під час спілкування з журналістами, розпочатий у жовтні пілотний проєкт зі збільшення тривалості підготовки на базі чотирьох навчальних центрів, де було залучено приблизно 500 новобранців, показав хороші результати. Тому з 1 листопада всі навчальні центри було переведено на підготовку в 45 днів.

Так, нову базову програму було збільшено на 78 годин. Серед ключових показників - посилення вогневої підготовки (її тривалість збільшено на 33 години), тактичної підготовки (на 6 годин), комплексних тактичних занять (на 18 годин). Крім того, в новій програмі 45 стрілецьких вправ (раніше - 23).

Додаткова практика також передбачає опанування колективної зброї, протидію ворожим БПЛА, основи засобів радіоелектронної боротьби. Також у навчальних центрах вводяться роти безпілотних систем. Крім того, запроваджено курс інструкторів базового рівня.

Своєю чергою навчання БОВП за кордоном буде переведено на 1,5 місячну тривалість із січня 2025 року.

Збільшення тривалості навчання запроваджується в рамках програми "Збереження життя військовослужбовців", спрямованої на вдосконалення підготовки українських захисників.

Як повідомлялося, у жовтні заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ полковник Євген Межевікін поінформував про початок пілотного проєкту БЗВП тривалістю 1,5 місяця. За його словами, крім цього, планується зміна підходів у колективній підготовці, форматів і підходів до навчання військовослужбовців. Також Генштаб хоче підвищити відповідальність усієї командирської вертикалі за підготовку особового складу і трансформувати систему підготовки інструкторів.

Крім того, зміни передбачають заміщення офіцерських посад викладачів сержантськими посадами, що дасть змогу зменшити залежність навчальних центрів від офіцерського складу, підвищити авторитет, відповідальність і престиж сержантів. Також планується проведення адаптаційного курсу у військових частинах не тільки після базової підготовки, а й професійної підготовки та підготовки сержантів.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ