Події

ЄС вимагає незалежного розслідування смерті української журналістки Рощиної в російському полоні - заява

Європейський Cоюз виступив із заявою у зв'язку зі смертю в російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної, в якій вимагає незалежного розслідування її смерті.

"Європейський Союз приголомшений повідомленнями про смерть української журналістки-фрилансерки Вікторії Рощиної під час незаконного свавільного затримання Росією. Наші думки з її сім'єю, друзями та колегами", - йдеться в тексті заяви прессекретаря Зовнішньої дипломатичної служби ЄС, поширеному в п'ятницю в Брюсселі.

"Вікторія Рощина була відомою українською журналісткою, яка висвітлювала російську агресивну війну проти України. Вона була удостоєна премії "За мужність у журналістиці" за свою роботу й була сповнена рішучості донести до світу правду про жорстоку агресивну війну Росії та незаконну окупацію України. Її доля є трагічним нагадуванням про багато тисяч людей, затриманих на окупованих українських територіях і в Росії, а також про репресії, застосовувані російською владою і в Росії", - зазначено в заяві.

У ЄС зазначили, що, за наявною інформацією, Рощина померла під час переведення в Москву із в'язниці в Таганрозі. "Під час свавільного затримання пані Рощиної на тимчасово окупованих українських територіях у серпні 2023 року російська влада взяла на себе повну відповідальність за її безпеку, здоров'я та фізичну недоторканність. Вона стала тринадцятим журналістом, убитим від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. ЄС вимагає проведення ретельного і незалежного розслідування, яке якнайшвидше прояснить усі обставини смерті Вікторії Рощиної", - заявили в ЄС.

Крім того, в тексті зазначено, що ЄС, "як і раніше, глибоко занепокоєний переслідуваннями, залякуваннями й насильством з боку Росії щодо журналістів і працівників ЗМІ, які висвітлюють воєнні дії в зонах і на лінії фронту".

"Для них безпека і захист мають бути забезпечені в будь-який час. Ми рішуче засуджуємо вбивства, фізичні напади, довільні затримання, залякування, переслідування і стеження в інтернеті та за його межами, з якими журналісти часом стикаються під час своєї роботи. Порушення прав людини та зловживання щодо журналістів не можуть залишатися безкарними. ЄС підтверджує свою тверду прихильність притягненню до відповідальності всіх винних і співучасників воєнних злочинів, скоєних у зв'язку з агресивною війною Росії проти України", - зазначили в ЄС.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ