Умєров обговорив із Лекорню у Франції далекобійність і започаткування французького формату співпраці з виробництва озброєння та боєприпасів
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про проведення продуктивних переговорів з міністром Збройних сил Франції Себастьяном Лекорню, основною темою зустрічі було посилення української обороноздатності.
"Зустрівся зі своїм французьким колегою Себастьяном Лекорню. Обговорили питання на фронті, допомогу, тренування наших бригад і співпрацю з оборонними компаніями, виробництво в Україні озброєння. Дуже продуктивний візит. Дуже продуктивні зустрічі. Пізніше буде більше деталей", - розповів він в ефірі телемарафону.
Умєров нагадав, що рік тому під час візиту Лекорню до Києва разом із французькими оборонними компаніями, то з'явилася мета підписати прямі договори з ними і відкрити офіси в Україні.
"Цього року вже працюємо, щоб ми підписували довгострокові контракти, а вони - відкривали підприємства і виробляли зброю в Україні. Ця модель буде опрацьована нашими сторонами (це передбачає вкладення грошей з боку французьких колег)", - пояснив міністр.
Також він повідомив, що порушувалося й питання далекобійних можливостей України та інвестиції.
На своїй сторінці у фейсбуці, Умєров написав, що він поінформував Лекорню про ситуацію на фронті і передав список нагальних потреб української армії.
"Нам потрібні додаткові снаряди і зброя, і Франція готова підтримати нас у цьому напрямі", - зазначив міністр.
Очільник Міноборони нагадав, що українські військові однієї з бригад уже проходять загальновійськові та професійні тренування під керівництвом французьких інструкторів, і наголосив, що "Франція не зупиняється на цьому - вона також постачає техніку та озброєння для цієї бригади".
"Очікуємо, що цей підхід переймуть й інші партнери", - додав він.