13:44 19.07.2019

"Самопомич" обратилась в Конституционный Суд об отмене особого статуса Донбасса

2 мин читать
"Самопомич" обратилась в Конституционный Суд об отмене особого статуса Донбасса

Подается на языке оригинала
Фракція «Самопоміч» зібрала 53 із 45 потрібних підписи народних депутатів і подала сьогодні подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційними законів про особливий статус Донбасу та про амністію колаборантів і найманців. 
Нагадаємо, ці закони парламент ще попереднього - VII скликання - прийняв у вересні 2014 року за пропозицією Президента Порошенка. «Це було зроблено на виконання угоди з дияволом – Мінських угод. І з порушенням закону – за зачиненими дверима і з виключеним табло в залі парламенту», - нагадує віце-спікерка парламенту Оксана Сироїд. 
Відповідно до цих законів, окупованій частині Донбасу надається широка автономія з правом на власні суди, збройні формування та міжнародну політику, а бойовикам надається амністія. Щороку дію закону про особливий статус відтерміновували, але закон до сьогодні чинний. 
«Ми розуміємо, що наступний парламент може бути неспроможний простояти особливому статусу так, як протистояла «Самопоміч» його закріпленню в Конституції. Тому ми звертаємось до Конституційного Суду, щоб ці закони визнати неконституційними і скасувати їх», - наголошує Сироїд.  
Як ідеться в поданні, ці закони сукупно порушують 26 статей Конституції України. Найбільшу загрозу вони несуть принципам незалежності, суверенітету, унітарності, а також праву на місцеве самоврядування.  
Нагадаємо, на переконання лідера «Самопомочі» Андрія Садового автономія для Донбасу на російських умовах, закладений в Мніських угодах - це капітуляція, яка не принесе миру Україні.
Додамо - Конституційний Суд продовжить розглядати конституційне подання навіть після завершення повновження цього парламенту. Обрання нової Верховної Ради не є перепоною для прийняття рішення Конституційним Судом. 

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

Завантаження...
РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Подготовительная группа по проведению первого заседания Рады создала две подгруппы

Первое заседание Рады IX созыва пройдет 29 августа – решение подготовительной группы

ЦИК обнародует результаты выборов в округе №210 после того, как установит их результаты

"Слуга народа" потратила на предвыборную кампанию больше других партий - ЦИК

Официальная пресса опубликовала список нардепов, избранных на выборах 21 июля

За скупку голосов на выборах в Раду в Подольске местной жительнице грозит до 7 лет заключения – Одесская облпрокуратура

ЦИК провела повторный подсчет голосов избирателей на одномандатном округе №50

ЦИК в пятницу признала избранными 160 нардепов-мажоритарщиков

Полиция объявила подозрение пяти членам УИК округа №69 на Закарпатье из-за выдачи бюллетеней на имя лиц, находившихся за границей

Суд обязал ГБР открыть дело о возможном вмешательстве Парубия в осуществление избирательной комиссией полномочий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА