Вибори
10:29 19.11.2020

Дебати відбулися. Садовий і Синютка дискутували та відповідали на запитання журналістів

3 хв читати
Дебати відбулися. Садовий і Синютка дискутували та відповідали на запитання журналістів

В ефірі "Суспільне Львів" (UA: Львів) 18 листопада відбулися дебати між Андрієм Садовим і Олегом Синюткою – кандидатами на посаду львівського мера.

За результатами жеребкування Садовий витягнув номер один, Синютка - номер два.

Програма складалася з 5 блоків: перший блок - про життя Львова у 2020 році, другий - про COVID-19 та виклики для місцевої влади, третій - запитання журналістів. Далі йшов блок про громадський транспорт Львівської ОТГ, останній - "віч-на-віч", перехресні дебати. Кожен із учасників мав право поставити три запитання своєму опонентові.

 

Про життя Львова у 2020 році

Синютка зауважив, що низка вулиць наразі не відремонтовані, деякі розриті, так і зимуватимуть.

Садовий зазначив, що свого часу його опонент відповідав за економіку, "тому не приписуйте собі чужих заслуг".

Обоє кандидатів обвинувачували один одного в незаконних забудовах. За словами Синютки, дозволи на незаконну забудову надає місто, Садовий заперечує. За його словами, такі дозволи надає ДАБІ.

COVID-19 та виклики для місцевої влади

"Ми активно підсилюємо усі наші лікарні, тому що ми розуміємо: пандемія не закінчиться завтра. З іншої сторони - за які кошти ми це робимо, ми це робимо за кошти з місцевого бюджету. І ті ж самі підприємці, які нам помагають, сьогодні уряд їм виставляє умови закриватися", - сказав Садовий.

"Люди сьогодні не мають можливості потрапити у лікарню. Я запропонував план щодо виходу з цієї ситуації. Перше - нам треба зберегти медиків, і, підписуючи контракт, треба виплачувати 40-80 тисяч (гривень) санітарам, медсестрам і лікарям. Друге: негайно провести безкоштовне тестування. І третє: показати, як використовується ковідний фонд", - озвучив свої тези Синютка.

 

Запитання журналістів

"Я не змінився, я так само, як і у 2017 році, вважаю, що сміттєпереробний завод треба побудувати за межами Львова. Ви запитаєте мене, а чому, будучи головою обласної адміністрації, ти не побудував завод. Справді, ті 300 мільйонів, які витрачало місто Львів, які невідомо куди дівалися. А сміття залишалося. Ми допомогли вивезти сміття", - звернув увагу Синютка.

За його словами, будувати сміттєпереробний завод має повноваження лише міський голова Львова. Також він додав, що побудує завод через два роки.

"Тонна утилізації сміття до 2016 року вартувала приблизно 3 долари, а переробка - приблизно 40 доларів. Нас життя заставило, ця "сміттєва блокада" хотіла задавити Львів. Ми 3 роки працювали над проектом, над дозволами, над погодженнями. Ми отримали 10 мільйонів гранту ЄС, 25 мільйонів живого фінансування. На сьогодні зроблені усі підготовчі роботи: мережі, комунікації, є станція компостування. Це все працює. За 24 місяці цей проект запрацює", - впевнений Садовий.

На його думку, у Львові мають збудувати завод із переробки сміття за прикладом Відня і Кракова, де такі заводи розташовані у місті.

 

Громадський транспорт у Львівській ОТГ

На запитання про громадський транспорт у Львові Садовий перерахував транспорт, який місто планує закупити, та дороги, які у плані на ремонт.

Синютка сказав, що транспортні проблеми Львова - удар по розвитку міста.

 

Спостерігач у ратуші

За дебатами між кандидатами із Львівської міської ради спостерігав кіт Левчик, який понад два місяці там живе.

Як відомо, у першому турі виборів Садовий отримав близько 40% голосів виборців, Синютка - 31%. Садовий очолює місто із 2006 року. Синютка є народним депутатом України, був головою Львівської облдержадміністрації. У 2007-2014 роках працював першим заступником міського голови Львова.

Другий тур виборів відбудеться 22 листопада.

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА