Місцеві вибори в Україні пройшли спокійно - міжнародна місія СКУ
Місцеві вибори в Україні пройшли спокійно, а процес підрахунку голосів затягнувся, заявляє головний спостерігач Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами Наталія Немилівська.
"Наші спостерігачі зазначили, що ці вибори пройшли спокійно, тихо і загальна атмосфера була, скажімо так, позитивно налаштована", - сказала Немилівська на презентації попереднього звіту Міжнародної місії СКУ та Українського Конгресового Комітету Америки зі спостереження за місцевими виборами в Україні в середу в Києві.
За її словами 12 представників міжнародної місії СКУ та УККА з шести країн спостерігали за виборчим процесом і ходом голосування в Донецькій, Дніпропетровській, Чернігівській областях та Києві.
"Процес підрахунку голосів був оцінений місією як упорядкований і прозорий, однак затягнутий. Загалом процедури підрахунку голосів були дотримані, незважаючи на недоліки, коли не всі етапи виконувалися в установленому порядку", - розповіла Немилівська.
Вона зазначила, що спостерігачі помітили низку незначних порушень під час виборчих процедур (незакріплені урни для голосування, пересортування бюлетенів у процесі підрахунку голосів), проте вони не мали системного характеру.
Немилівська також повідомила, що серед порушень епідеміологічних вимог, пов'язаних із протидією Covid-19 - недотримання соціальної дистанції під час голосування, недостатня площа приміщення для голосування.
"Однак ці випадки не були системними", - наголошує Немилівська.
Глава Міжнародної місії Світового Конгресу Українців зі спостереження за виборами Борис Вжесневський назвав проведення президентського опитування в день голосування "якимось дивним прецедентом" і висловив надію, що він не повториться.
"Ми не вважаємо, що опитування вплинуло на кінцевий результат виборів, і ми не впевнені, що результат опитування, який, ймовірно, буде оприлюднений, відповідає стандартам соціального опитування", - зазначив Вжесневський.
Як повідомив директор представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, в остаточному звіті місія дасть рекомендації щодо зміни виборчого законодавства.
"Ми дуже багато часу витрачаємо на експертну роботу, на роботу з поліпшення законодавства і ми б хотіли в наших фінальних документах, в нашому остаточному звіті дати конкретні рекомендації, як покращити законодавство, як поліпшити процедуру, щоб такі виборчі процеси відбувалися більш прозоро, більш демократично з урахуванням міжнародного досвіду та українських реалій", - сказав Касянчук.