Вибори

СБУ заблокувала три "ботоферми", які поширювали деструктивні матеріали напередодні виборів

Кіберспеціалісти та слідчі Служби безпеки України заблокували у Миколаєві та Одесі діяльність трьох "ботоферм", через які поширювався деструктивний контент напередодні місцевих виборів в Україні.

Як повідомив у п'ятницю прес-центр СБУ, в Миколаєві оперативники спецслужби встановили, що з початком передвиборної кампанії зловмисники почали через дві "ботоферми" активно розміщувати матеріали для дискредитації дій державної та обласної влади. Максимально активізувати поширення таких матеріалів планувалося напередодні і безпосередньо в день проведення місцевих виборів.

Для поширення неправдивої інформації використовували низку бот-акаунтів. "Ботоферми" забезпечували технічну можливість віддаленої реєстрації облікових записів у загальнодоступних і соціально-орієнтованих ресурсах через російську веб-платформу.

За версією слідства, один зі зловмисників адміністрував у соцмережах групи із загальною аудиторією понад 300 тисяч учасників. Там він розміщував матеріали, які, згідно з висновком лінгвістичної експертизи, містили заклики до зміни меж території або кордонів України.

Правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, засоби зв'язку та символіку країни-агресора, а також обладнання "ботоферм" - п’ять сім-банків на 32 порти кожен, майже 4000 сім-карт операторів зв'язку.

СБУ встановлює можливі зв'язки фігурантів із "кураторами" зі спецслужб РФ.

Слідчі готують повідомлення зловмисникові про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Крім того, в Івано-Франківську місцевий житель за допомогою "ботоферми" протягом трьох років надавав замовникам послуги зі створення десятків тисяч фейкових профілів у соцмережах і месенджерах.

За оперативними даними СБУ, напередодні місцевих виборів в Україні клієнтами зловмисника стали переважно абоненти з РФ. Вони використовували анонімні профілі для незаконного впливу на громадську думку, поширення недостовірної та деструктивної інформації.

Під час обшуку за місцем роботи зловмисника вилучено два VoIP-шлюзи, сім USB-модемів, понад тисячу сім-карт і комп'ютер, із якого він керував "ботофермою".

Розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 109, ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України.

Загалом із початку 2020 року кіберспеціалісти блокували діяльність 19 "ботоферм" загальною потужністю понад 60 тисяч ботів, а також 450 інтернет-агітаторів.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ