Вибори

В українців зростає інтерес до ініційованого Зеленським опитуванням, але 23% вважають його незаконним

Інтерес до загальнонаціонального опитування, ініційованого президентом України Володимир Зеленський у день місцевих виборів 25 жовтня, поступово зростає серед громадян України, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 20-21 жовтня.

70% респондентів знають, що Зеленський оголосив проведення всенародного опитування у день виборів (35% заявили, що добре знають про це, ще 35% щось чули). 29% нічого про це не знають. Відносно високий рівень обізнаності про президентську ініціативу фіксується серед жителів обласних центрів і Києва, старшого населення, виборців партії "Сила і честь", "Європейської солідарності", партії Шарія та "Свободи".

43% опитаних позитивно ставляться до ідеї президента провести всенародне опитування в день виборів. 30% - нейтрально і 25% - негативно. Відносно гірше ставляться до цієї ідеї жителі Києва та Галичини, старші опитані, виборці партії "Європейська солідарність". Позитивно цю ініціативу сприймають молоді опитані та прихильники партії "Слуга народу".

63% респондентів вважають ініціативу президента законною. 23% - протилежної думки. Лише прихильники "Європейської солідарності" у своїй більшості вважають опитування президента незаконним, виборці інших партій у своїй відносній більшості вважають опитування законним.

Під час дослідження було опитано 4000 респондентів від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 1,5%.

Як повідомлялося, 13 жовтня президент Зеленський оголосив про проведення в Україні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня всенародного опитування, на якому громадянам буде запропоновано відповісти на п'ять запитань: чи треба запроваджувати в країні довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах; чи підтримують вони створення на Донбасі вільної економічної зони; чи підтримують вони скорочення чисельного складу Верховної Ради із 450 до 300 народних депутатів, легалізацію медичного канабісу та порушення на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ