Вибори

Більшість українців знає, що можна повідомити місцевій владі про інфраструктурні проблеми – опитування

Переважна більшість українців поінформована про можливість повідомити місцевим органам влади про інфраструктурні проблеми, про що свідчать результати останньої хвилі загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного програмою сприяння громадській активності "Долучайся!".

Дані опитування оприлюднені на сайті Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" в неділю, 11 жовтня.

Так, 70% респондентів відомо про можливість повідомити місцевим органам влади про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном, тоді як про створення та участь у роботі будинкових, вуличних чи квартальних комітетів знають 66,4% опитаних.

Українці найбільш зацікавлені повідомляти про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном (23,7%). Крім того, вони виявили інтерес інформувати про ці проблеми через Інтернет (20,4%), брати участь у мирних зібраннях з певною метою (18,4%), а також створювати та долучатися до роботи будинкових, вуличних чи квартальних комітетів (18,4 %).

Кожен третій українець (32,5%) стверджує, що регулярно або рідко відвідує збори у своїх громадах.

Щодо різних форм демократичної участі, респонденти в основному залучені до роботи громадських комітетів (8,4%), участі у громадських слуханнях (6,7%) та мирних зібраннях (6,2%), подання скарг стосовно інфраструктурних питань (5,7%) та ініціювання електронних петицій до міського голови, районної чи обласної ради, президента тощо (4,7%).

Опитування показало, що в аспекті громадянської освіти українці найменш обізнані з питань оподаткування та місцевого самоврядування. 55,6% громадян вважають, що їм потрібен дозвіл місцевої влади на проведення мирних зборів або мітингів, а 20,2% не змогли дати відповіді на це питання.

Для респондентів проблемним виявилося також питання про назви місцевих виконавчих органів (64,3% відповіли неправильно, 8,2% не змогли відповісти), визначення українського народу згідно з Конституцією (62,2% відповіли неправильно, 7,1% не відповіли) та розмір податку на доходи фізичних осіб (22,9% та 44,97% відповідно).

Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення проводиться в рамках програми сприяння громадській активності "Долучайся!" (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Цей звіт підсумовує основні результати опитування, проведеного влітку 2020 року.

Польовий етап загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення проводився компанією Info Sapiens у липні-серпні 2020 року. Дані зібрані за допомогою інтерв’ю, що проводилися серед жителів України віком від 18 років особисто у помешканнях респондентів. Вибірка опитування складала 2097 респондентів і була сформована відповідно до розподілу дорослого населення України за віком, статтю, областю і типом населеного пункту (за винятком Криму та непідконтрольних уряду України районів Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки становить 2,2% (без врахування дизайн-ефекту).

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ