Гройсман про бюджет-2021: Думати треба не лише про бюджет країни, а й про бюджет кожної родини
Проект державного бюджету на 2021 рік очевидно потребує серйозних доопрацювань, і концентрувати увагу треба на дохідній частині – передусім, підтримці реального сектору економіки, який є основою добробуту кожної української родини, вважає прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.
"Ситуація складна - і в публічних фінансах, і в бюджетах кожної родини. Увагу треба концентрувати на наповненні бюджету. Це напряму пов’язано з розвитком економіки. Мене називали соціальним прем’єром. Для мене було важливим – через економічне зростання зробити так, щоб постійно зростали доходи людей", - сказав Гройсман в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".
На його думку, ключовими зараз є кілька напрямків - насичення банківської системи ресурсом для прийнятного кредитування, повне сприяння розвитку основних для економіки галузей і підтримка підприємництва.
"Я не погоджують з тим, що за 10 млрд грн портфельних гарантій (передбачених проектом бюджету) можна дозволити економіці розвиватися. Треба створити механізм і максимально кредитну систему банків наситити грошима. І цей розмір має бути мінімум 100 млрд грн на наступний рік. Програма кредитування "5-7-9" - це неадекватна відповідь на виклики майбутнього. Просив би уряд до цього дослухатися", - підкреслив Гройсман.
Він нагадав, що неодноразово говорив і про необхідність підтримки підприємництва та домогосподарств, і про наслідки відсутності такої підтримки.
"Ми можемо витягти економіку з кризи, підтримуючи підприємництво. І говорячи про бюджет країни, треба думати про бюджет кожної родини", - додав він.